5.00 / 1 oy

Arduino Siyah Led Nasıl Kullanılır?

Selamlar, arduino yazılarından gaza gelerek ben de kapsamlı bir arduino başlangıç kiti satın aldım ve içinden çıkan component'leri inceleyerek anlamaya çalışıyorum. Basit olanlarından başlayarak ufak tefek led yakma uygulamaları hazırlamaya başladım. Kitin içinden çıkan ve ne olduğunu anlamadığım çok component var ama bir de doğru anlayıp anlanadığıma emin olamadığım component'ler var. Mesela aşağıda fotoğrafını çekerek paylaştığım siyah led fotoğrafını görebilirsiniz, öncelikle iki bacaklı (birisi kısa diğeri uzun anod katod gibi) olan şey bir led midir? 330 ohm ve 220 ohm dirençle artı eksi kutuplu olacak şekilde breadboard'a bağladım ama hiçbir ışık yanmadı.

arduino siyah led

Boyutu konusunda fikir vermesi için standart bir led ile yan yana koyarak da fotoğrafını çektim. Üst kısımlarının boyları neredeyse aynı ama siyah olanın bacakları daha uzun. Bu component siyah bir led ışık mıdır yoksa bir tür alıcı falan olabilir mi?

arduino siyah led

oissende

06.06.2020 00:31

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Arduino Siyah Led Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.