5.00 / 1 oy

Ofis bilgisayarı için konforlu mouse önerisi

2 yıldır ofis bilgisayarımda Logitech MX Master Mouse kullanıyorum, açıkçası mouse'umdan çok da memnundum ancak yere düşüp çalışamaz hale geldiği için yeni mouse bakmak zorunda kaldım. Öncekş mouse'larım da hep Logitech'in ofis kullanıcıları için geliştirdiği premium mouse modelleriydi ve hepsini de çok severek kullandım. Benim için kısayol tuşları ve ele oturması en önemli kriterler. Bunun haricinde camda gidiyormuş gitmiyormuş ilgilenmiyorum, altına mouse pad koyun bir zahmet :) 

Alternatif mouse önerileriniz olur mu yoksa 400 TL verip aynı mouse'u tekrar mı satın alayım sizce?

Öz Hakiki Bumblebee

28.06.2019 13:09

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 1 Temmuz 2019 15:29
  32

  Mouse tutuşları Palm Grip, Finger Tip ve Claw Grip gibi farklı adlandırmalar ile ayrılıyorlar. Örneğin sizin mouse'unuz Logitech MX Master, palm grip tutuşa sahip bir mouse. Bu yüzden alışkanlıklarınızı değiştirmek zorunda bırakmayacak benzer karakterde bir mouse'a ihiyacınız var. Eğer Logitech MX Master'dan memnun olarak ayrıldıysanız hiç riske girmeden yine aynı mouse'u almanızı tavsiye ederim. Şu an piyasada Logitech MX Master'ın iki farklı türü bulunuyor. Bunlardan ilki sizin de muhtemelen kullanmış olduğunuz standart Logitech MX Master Mouse Business Pack, yaklaşık 400 TL civarında alabilirsiniz. Diğeri ise birden fazla bilgisayarı aynı mouse ile yönetmenize imkan sağlayan Logitech MX Master 2s versiyonu, bu mouse'u da yaklaşık 800 TL civarı bir fiyata alabilirsiniz. Aradaki yarı yarıya olan fiyat farkı tamamen sizin birden fazla bilgisayar kullanma ihtiyacınıza ve inisiyatifinize kalmış.

  Logitech MX Master'a rakip mouse'lardan birisi Microsoft Surface Precision Mouse. E-ticaret sitelerinde bulmanız pek mümkün değil, yurtdışı satış fiyatları olarak  Logitech MX Master 2s ile eşdeğer (100$) fiyat etiketine sahip olmasına rağmen Türkiye'de çok az sayıda mağazada bu ürünü bulmak mümkün, fiyat olarak da 1000 TL'yi aşan fiyat etiketleri koymuşlar. Testlerine internetten de bakabileceğiniz gibi bana sorarsanız Logitech'ten daha iyi bir alternatif değil.

  Logitech'in uygulama bazlı kısayol seçimi (Logitech options uygulaması üzerinden) özelliğine de değinmeden geçmeyelim. Mouse'un farklı tuşları için dilediğiniz özellik atamalarını zaten yapabiliyorsunuz ama örneğin chrome'da sol alttaki tuşun ctrl+w kısayolu ile sekme kapatmasını sağlayabiliyorsunuz, ya da sol scroll barının farklı bir program ekranda aktifken müziğin sesini açıp kısmasını sağlarken photoshop'ta yatay scroll olarak görev yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Üstteki scroll'un endless scroll özelliği zaten bence mouse teknolojileri konusunda yapılmış en pratik uygulamalardan birisidir. batarya ömrü ve bluetoooth ile 3 farklı bilgisayarda tek düğme ile switch edilerek değiştirilerek kullanılabillmesi de diğer artılar. Özetle gelin siz yine aynı mouse'u alın bence :)

 • 18 Ocak 2022 00:49
  2

  logitech'in kaliteli bir mouse'unu alın ve hem evde hem de ofisteki bilgisayarda aynı mouse'u kullanın. klavye taşımak aynı rahatlıkta olmadığı için bunu öneremiyorum ama tek bir mouse'a alışıp her yerde onu kullanmak çok rahat oluyor. bluetooth destekli bir mouse olursa dongle taşıma derdiniz de olmaz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ofis bilgisayarı için konforlu mouse önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.