5.00 / 1 oy

Pi-Hole Kurmak için Hangi Raspberry Pi Modelini Almalıyım?

Pi-Hole adındaki Raspberry projesini evde kurmak için hangi Raspberry Pi versiyonunun en doğru seçim olacını öğrenmek istiyorum. Bilmeyenler için de Pi-Hole uygulaması konusunda özet bir bilgi geçeyim, Raspberry Pi cihazınıza router görevi verip DNS Server (bkz: DNS Nedir?) kurarak reklamları ve zararlı siteleri filtrelemeye yarayan bir proje.

Projeyi aslında bir adblocker router'a sahip olmaktan çok bir raspberry pi alarak bu gibi projelerle biraz daha fazla haşır neşir olabilmek için almak istiyorum ama bir projeyi hazırlamışken onu kullanmak ve güncellemelerini takip etmek de işin en büyük keyfi elbette. Dolayısıyla acaba Raspberry Pi 3 alsam Pi-Hole kurup kullanmak için yeterli olur mu yoksa Raspberry Pi 4 alsam daha hızlı ve verimli çalışan bir router olacağı için faydaları daha fazla mı olur?

Single Board Computer (SBC) uygulamalarına çok yabancı olduğum için bir başlangıç projesi olması amacıyla da bu gibi uyglamalara ilgi duyuyorum. Bilgisi olan arkadaşlar tavsiyeler verebilirlerse biz de artık Raspberry Pi dünyasına geç de olsa merhaba diyelim.

zirzop

28.12.2020 11:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pi-Hole Kurmak için Hangi Raspberry Pi Modelini Almalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.