5.00 / 1 oy

Kartuş doldurmak printer'a zarar verir mi?

Mecbur kalmacıkça hard copy çıktı alma konusunda bilinçli ve titiz bir insanım çünkü malum hem kağıt israfı, hem de tonerdi kartuştu falan derken düzenli maliyet bunlar. Printer kullanırken de ucuz printer fiyatlarına ikna olarak sürekli olarak bulunsun diyerek her ortama bir printer alıyoruz ama sonra kartuş ya da toner bitince bir bakıyoruz ki toner ya da kartuş (artık yazıcı hangisini kullanıyorsa) yazıcının kendisinden daha pahalı. Hatta ben printer sektörünün yazıcılardan değil kartuşlardan ayakta kaldığına inanmaya başladım artık, tıpku otomotiv sektöründeki yetkili servis bakımlarının arabaların kendilerinden daha karlı olması gibi. Konuyu dağıtmadan sorayım, acaba kartuş ya da toneri doldurtmak firmaların bahsettiği gibi yazıcıya zarar verir mi yoksa bize sıfır kartuş ya da toner satmak için bizi mi korkutmaya çalışıyorlar?

dillinger

21.09.2019 18:47

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Şubat 2022 23:03
    0

    açıkçası vereceğini düşünmüyorum, tüketiciyi korkutmak için uydurulmuş şeyler gibi geliyor bunlar bana

  • 22 Ekim 2021 21:36
    0

    yazıcı fiyatları neredeyse sıfır orijinal kartuş fiyatları ile aynı oldukları için zararlı olsalar bile bir kartuşu birkaç kere kullanabilmek isterim, bunun için de bildiğim kadarıyla karuş doldurmak tavsiye edilmese bile yasa dışı bir uygulama da değil, bu yüzden her yıl yeni printer almak yerine bir printer'ı 5-6 sene kullanabiliyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kartuş doldurmak printer'a zarar verir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.