5.00 / 1 oy

Uber benzeri bir taksi uygulaması Türkiye'de var mı?

Uber ile ilgili olumlu tecrübelerimi ve deneyimlerimi sabahki eklediğim soruda belirtmiştim, bütün olası iletişim problemlerini ve suistimal ihtimallerini her iki taraf için de ortadan kaldıran bir uygulama. Kullanıcıların da uber taksicilerine puan vermeleri sayesinde başından size gelen şoförün olumlu ya da olumsuz bir kişi olacağını da az çok kestirebilmiş oluyorsunuz. Ödeme derdi yok, acaba kandırılacak mıyım ben buraları bilmiyorum derdi yok, mis gibi bir sistem. Herkes kendi bireysel arabası ile taksicilik yapabiliyor. Bizde de uber kullanımı bir süre denendi bildiğim kadarıyla ancak bizim taksicilerimiz eylem yapınca hükümet de seçim kampanyaları esnasında uber'i kaldırdı, bunun seçim sonuçlarına ne kadar olumlu ya da olumsuz yansıdığı da bir tartışma konusu olarak kalsın, neyse.. Uber olur ya da başka bir firma olur, yerli olursa ne ala ama olmadı yabancılardan da bu konuda öğrenmemiz gereken çok şey var. Bitaksi sanırım her yerde yok, başka uygulamalar varsa da benim haberim yok. Neden biz de böyle bir sistemi kendi ülkemizde aktif hale getirmiyoruz anlamadım? Üstelik tüm ödemeler de sistemde ve vergi kaçırma gibi bir ihtimal de yok??

harun_emirhan

23.09.2019 11:50

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 26 Ekim 2021 05:04
    0

    bitaksi uygulaması var, hatta getir tarafından bir satın alma gerçekleşti ve getir uygulaması içerisinde bitaksi ile taksi çağırabilmeniz artık mümkün

  • 22 Aralık 2021 00:03
    0

    yurt dışında Lyft var ama sanırım Türkiye'de yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Uber benzeri bir taksi uygulaması Türkiye'de var mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.