5.00 / 1 oy

Turn bazlı strateji oyunlarına başlamak için oyun tavsiyesi

Real time strateji (gerçek zamanlı strateji ya da kısaca rts) oyunlarını çok severim, eski klasikleri de tekrar yekrar oynamış ve starcraft ile age of empires gibi oyunların fanı olan birisiyim. Ama turn bazlı strateji oyunlarını (sıra tabanlı strateji ya da kısaca tbs) oldum olası sevemedim. Fallout oyununun kurgusunu ve konusunu çok sevmeme rağmen oyunlarına bir türlü ısınamadım mesela. Civilization serisini de çok önerdiler ama maalesef bir türlü ondan da keyif alamadım.

Yeni çıkan pc oyunları arasında (tarayıcı oyunları da olabilir) turn bazlı oyunları sevdirecek bir oyun tavsiyesi yapabilir misiniz? Multiplayer bir oyun da olabilir ama turn bazlı stratejileri hiç sevememiş birisine bu oyun türünü sevdirebilecek türden bir oyun olmasını rica ediyorum. Bir de başlangıç düzeyindeki birisi olarak değerkendirirseniz sevinirim, sonra millet agar.io'daki gibi almış başını gitmiş oluyor, oyuna sonradan dahil olmak mümkün olmuyor.

ultrack

08.10.2020 04:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Turn bazlı strateji oyunlarına başlamak için oyun tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.