5.00 / 1 oy

Türkiye tarihinin en başarılı sporcuları kimlerdir?

Çok muallak bir soru olmakla birlikte hem kendi kişisel fikrimi belirtmek, hem de tarihimizin en başarılı sporcularına saygılarımızı sunmak için böyle bir başlık açma ihtiyacı duydum. Dünya çapında başarıya ulaşmış ve bunu da sporun herhangi bir dalında yapmış sporcularımızdan bence en başta gelenler:

Bana göre Türk spor tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sporcusu Naim Süleymanoğlu'dur. Kırdığı rekorlar ve bu süreçte yaşadıkları gerçekten insan üstü bir gayret ve sabır gerektiriyor.

Bilardo denince akla ilk gelen isim olan Semih Saygıner de dünya çapında tanınırlığı olan ve çok büyük başarılara sahip olan bir sporcumuz olarak benim aklıma ikinci gelen isimdir. Tayfun Taşdemir de yine bilardo konusundaki övünç kaynaklarımızdandır.

Yurt dışında basketbol, voleybol ya da futbol gibi popüler spor dallarında bizi temsil eden her oyuncumuz değerlidir, ancak NBA'de oynamış ve oynamakta olan her basketbolcumuzun ayrıca değerli olduklarını düşünüyorum.

Güreşçilerimizden Yaşar DoğuMithat Bayrak, Mustafa Dağıstanlı ve Hamza Yerlikaya, atletlerimizden Alper Kasapoğlu yine efsaneleşmiş sporcularımızdandır.

Yaşım gereği tanımadığım ya da unuttuğum sporcularımızdan şimdiden özür diliyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Beşiktaş tarihinin en kötü yabancı transferleri

bkz: Van Basten Neden Futbolu 28 Yaşında Bıraktı?

bkz: 2022 Dünya Kupası Hangi Ülkede Yapılacak?

bkz: Gelmiş geçmiş en iyi 10 F1 Pilotu

bkz: Kaç adım 1 kilometre eder?

bkz: Evde video izleyerek dövüş sanatı öğrenmek

freecavit

17.07.2021 19:42

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Ocak 2022 19:40
    7

    Semih Saygıner muhtemelen özellikle uzak doğuda bizde gördüğünden daha fazla itibar görüyor. adamın heykelini dikmemiz lazım ama nedense halen sporcu olup olmadığı tartışılıyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Türkiye tarihinin en başarılı sporcuları kimlerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.