5.00 / 1 oy

Evde video izleyerek dövüş sanatı öğrenmek

Evdekal dediler evde kaldık ama evde kaldığım bu periyodu da daha verimli geçirmek istiyorum ve evde kala kala hayatımda almadığım kadar kilo aldım, çünkü maalesef çok hareketsizim.

Madem uzaktan eğitim ile artık evde öğrenilemeyecek hiçbir alan yok, o zaman ben de evde kendi kendime bir dövüş sanatı öğrenmek istiyorum. Zaten kadim dövüş sanatlarını bulan ustalar da bu dövüş sanatlarını tek başlarına geliştirdikleri için hoca ile yüz yüze eğitim yapmama ya da partner ile pratik yapmama da çok gerek olmamalı diye düşünüyorum.

Youtube'da ve Udemy'de çok sayıda dövüş sanatı video eğitimi serisi var. Muaytha, Boks ve MMA gibi savunma sanatlarını öğrenebilmek internetten pek mümkün olmasa bile en azından Wing Chun gibi dövüş sanatlarını ve pratiklerini, duruşlarını, katalarını evde pratik yaparak biraz da olsa öğrenebilirim diye düşünüyorum.

Evde video izleyerek öğrenilebilecek dövüş sanatları konusunda (kalori yaktırması da işin bonusu olmalı) tavsiyelerinizi de beklerim.

 

Editör editi: sitede daha önce paylaşılan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: En güçlü dövüş sanatı hangisidir ve başlangıç için öneriniz nedir?

bkz: Dövüş kareografileri konusunda en güzel 10 film

bkz: Playstation 4'te Oynanabilecek En İyi 10 Dövüş Oyunu (2020)

bkz: Galatasaray şampiyonluğu kaç golle kaçırdı?

bkz: Kaç adım atınca 1 kalori yakılır?

bkz: Fernando Muslera dünyanın kaçıncı en iyi kalecisi?

halukgta

23.05.2021 08:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde video izleyerek dövüş sanatı öğrenmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.