5.00 / 1 oy

Spinning kilo verdirir mi?

Spor salonuna yazılan arkadaşlardan duyduğum spinning için ilk önce neymiş acaba diye merak ettim. İnternette videoları filan izleyince hemen vazgeçtim çünkü inanılmaz hızlı ve hareketli bir şekilde yerde duran bisikleti çeviriyorlar. Karşılarında dersin hocası, fonda hareketli bir müzik, ortam güzel görünüyor fakat 50 dk boyunca o kadar tempolu olarak bu işi yapabilir miyim, hiç sanmıyorum. Düşünün bir 10 dakika sonra ben yapamayacağım deyip o kadar kişinin arasından (yaklaşık 20 kişi var sanırım) çıktığınızı.. İşte sırf bu düşünceler sebebiyle spinning dersi hiç aklımın ucundan geçmedi ben de spor salonuna kayıt yaptırdığımda. 

Öncelikle ilk bir aylık sürecimi anlatmak benim gibi spinning’i öcü olarak görenler için örnek olabilir diye düşünüyorum. Spor salonundaki eğitimciler ve diyetisyen eşliğinde egzersiz programı yapılmıştı, bir ay uydum bu programa fakat istediğim kiloyu veremedim. Bu sebeple eğitmenlerden biri spinning’i önerdi. Anında olmaz dedim, ben o kadar spor geçmişi olan biri değilim, o hızla, o kadar kişi içinde pedal çeviremem rezil olurum, biraz daha kondisyonum olsun o zaman başlayayım dedim. Eğitmenin bana verdiği cevap “spinning için hir bir zaman hazır olamazsın, ancak başlarsan alışırsın”. İlk önce ne demek istediğini anlamadım ne zaman ki spinning’e başlama cesaretini kendimde gördüm işte o zaman hocanın ne demek istediğini anladım. Gerçekten spinning için önemli olan o ilk cesareti gösterip kendinizi salona atabilmeniz. Gerisi sizin iradeniz ve spinning hocasının performansına kalıyor. 

Spinning zayıflatır mı sorusunun cevabı ise kesinlikle kocaman bir “EVET” hem de daha iyisi vücudunuzu şekillendirerek zayıflatıyor, sıkılaştırıyor ve bunu sizin istek ve azminize bağlı olarak çok kısa bir sürede size yaptırabiliyor spinning. 

Spinning ile ilgili deneyimlerimi ve önerilerimi bu platformda paylaşacağım. Benim gibi geçmişinde spor deneyimi olmayan ve birinin bile yapabildiği bir spor olan spinning’i olabildiğince kişiye tanıtmayı amaçlıyorum. Umarım bir an önce salgın biter de gönül rahatlığı ile tekrar spinning derslerine başlayabilirim. 

Sporla kalın...

narin

03.01.2021 22:39

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Eylül 2021 15:28
    3

    spinning kadar kilo verdiren bir spor daha var mıdır bilmiyorum ama spining toplu olarak yapılan bir spor olduğu için ve ilk katılımlarda insanın şirazesini kaydırdığı için o başlangıç eşiğini geçmekten korkuyorum ve spor salonlarındaki seanslara rezil olmamak için katılmıyorum :) bir de o kadar yüksek nabız ile o kadar süre sürekli çalışmak kalp için sağlıklı mıdır zararlı mıdır bir uzman görüşlerini paylaşsa da öğrensek

  • 2 Ocak 2022 11:33
    0

    spinning ile birlikte beslenme düzeninizi de olması gerektiği gibi rutine sokabilirseniz kilo vermeniz (eğer hormonel rahatsızlıklarınız yok ise) neredeyse kesin gibi, ama bu kadar yoran bir spor daha olamaz muhtemelen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Spinning kilo verdirir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.