5.00 / 1 oy

Evde mevcut bisiklet ile bisiklet standı ile spor yapmak

İnternette evdeki mevcut bisikletinizi sabitleyerek spor yapmanızı sağlayan çok güzel aparatlar var. Bisikletler arkadan itişli araçlar oldukları için prensip de genelde arka tekeri havaya kaldırıp kişiyi dengede tutmak üzerine kurulmuş ve evinde bisiklet olup da karantina süreci nedeniyle kullanamayanlar için bence çok mantıklı. Özellikle korona virüsü nedeniyle hepimizin eve kapanmak ve karantina altında kalmak zorunda olduğumuz bu günlerde evinde spor yapmak ve daha fazla kilo almadan formda kalmak isteyenler için çok mantıklı bir seçenek.

Not: Bu aparatlar bisiklete bir hasar verirler mi ya da her bisiklet ile uyumlu mudur lütfen almadan önce iyi araştırdığınıza emin olun.

Bu aparatlardan en pratik ve hesaplı olanı, ortalama 50 TL gibi fiyatlara satılan bisiklet standları.

İkinci seçenek ise daha profesyonel bisiklet sporu yapanlar için Trainer adında bir aparat. Bisiklet trainer'ı olarak arama yaparak bu aparatları da edinebilirsiniz, bu aparatlar da benzer şekilde arka lastiğin biraz havada kalarak bisikletin hareket etmesini önlüyorlar ancak fiyat olarak 200-800 TL gibi bir fiyat aralıkları var.

Üçüncü seçenek ise daha da profesyonel olarak (yarışmalara katılan vb) bisiklet sporu meraklıları için tercih edilebilecek bir seçenek: Roller. Bisikletler için roller kullanmak youtube'da challange videolarına konu olmuş bir teknoloji çünkü roller üzerinde dengede durmak çok zor. Herhangi bir sağ sol destek olmadığı için hızlı olmanız gerekiyor ve sağa sola bisikleti kaçırmadan dümdüz sabit olarak sürmeniz gerekiyor.

nasa

17.04.2020 21:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde mevcut bisiklet ile bisiklet standı ile spor yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.