5.00 / 1 oy

Teacup Köpeklerde Sağlık Sorunları Olur Mu?

Instagram'da minicik peluş oyuncaklara benzeyen beyaz köpekler görünce yorumları açıp köpeklerin cinsinin teacup olduklarını öğrendim ve teacup köpeklerin özelliklerini ve edinme yollarını öğrenmek için google'da biraz arama yapınca teacup köpeklerin prematüre olarak dünyaya gelen köpekler olup olmadıkları konusunda ciddi tartışmalar olduğunu fark ettim. Bazı uzmanlara göre ise teaup olarak adlandırılan köpekler, genetik olarak küçük oldukları için prematüre değiller ve sağlık konusunda da teacup olmalarının bir dezavantajını taşımıyorlar. Ama teacup maltese gibi köpekler yıllardan beri çizgi filmlerde gördüğümüz inanılmaz tatlı ve el kadar diye tabir ettiğimiz köpeklerin gerçek hayata uyarlanmış halleri gibi.

Her canlının en tatlısı yavru olanı oluyor sanırım, kendi çevremizdeki çocuklar için bile keşke hiç büyümeseler diye söyleniyoruz. Teacup köpeklerin dış görünüşleri de sürekli olarak küçük ve tatlı kalmalarını sağladığı için benim hiç bilmediğim bir talep varmış bu köpek ırklarında da. Hatta google'da teacup maltese fiyatı diye bir arama yaparsanız karşınıza gelecek sitelerin sayısına muhtemelen inanamazsınız. Tabi artık kedi ve köpek satma konuları büyük bir eleştiri aldığı için dışarıdan sahiplendirme yazıp da ilan bilgileri altına detaylar için beni arayın ve fiyat sorun demişler bu köpekleri satanlar. Köpek satmak etik midir derseniz bu başka bir tartışmanın konusu ama ben teacup köpeklerin iddia edildiği gibi kalp ya da karaciğer gibi organlarında yeterince gelişmemiş olmalarından kaynaklanan sağlık sorunları olup olmadığını merak ediyorum. Sitede köpek ırkları konusunda yazılar yazan birkaç yazar vardı, konu hakkında bilgileri varsa teacup köpeklerin sağlık durumları ve varsa kalıtsal ya da kronik rahatsızlıkları konusunda bilgi verebilmeleri mümkün mü?

famous

04.12.2020 00:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Teacup Köpeklerde Sağlık Sorunları Olur Mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.