5.00 / 1 oy

Kulaklık suya düşünce ne yapmak gerekir?

Sennheiser marka kaliteli bir kulaklığım var, masadan kalkarken kulağımdan çıkartıp refleks olarak kenara koyarken her iki kulaklığı birden su bardağımın içine düşürmeyi başardım, baya baya iki kulağa takılan kısımlar da sonuna kadar suyun içine girdiler. Sonra hemen aldım önce elimle kuruttum, sonra pirincin içine yatırarak kaloriferin üzerine koydum ve birkaç saat bu şekilde beklediler. Sonuç olarak kulaklığın tekinde hiçbir problem yok ama diğer teki (sağ kulaklık) sesi boğuk veriyor.

İnternetten ne yapmam gerektiği konusunda çok sayıda yazı okudum ama genel görüş, kulaklıkların içine su girmesi durumunda da çalışmaya devam ettikleri şeklinde. Ama ilginç bir şekilde benim kulaklığımın teki bozulmayı başardı. İçine düştüğü su da ne şekerli su, ne de tuzlu su. bildiğimiz içme suyu. Ürünü garantiye göndermeyi düşünmedim çünkü kullanıcı hatası diyecekleri en başından belli. Ben de içinde ne bozulmuş olabilir diye anlamaya çalışıyorum şu an.

Sizce neyi hatalı yaptım ya da neyi farklı yapsam kulaklık bozulmadan kurtarabilirdim? Ayrıca kulaklığı bu saatten sonra sizce düzeltebilmem mümkün olur mu? Bir süre daha belki pirincin içinde beklerse düzelir diye pirincin içine koyup bıraktım artık ama denemem için fikirler sunacak arkadaşlar olursa denerim, yeni kulaklık almak istemiyorum bir dünya daha para verip :(

ankarali_makalele

12.11.2020 02:17

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 24 Aralık 2021 14:31
    0

    birkaç saat kurumasını bekledikten sonra (tercihen sıcak bir ortamda) takın ve deneyin. ilk başlarda seste bozulmalar olabiliyor ama 1-2 güne düzeliyor (eğer sadece su ise, şekerli su, çay, asitli kola vb. gibi sıvılarda neyse ki başıma gelmedi)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kulaklık suya düşünce ne yapmak gerekir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.