5.00 / 1 oy

Süt pişirirken taşmaması için ne yapılmalı?

Korona virüs bir çok alışkanlığımızın değişmesine yerine daha iyi alışkanlıklar edinmemize vesile olmuş durumda. En azından benim için bu şekilde oldu diyebilirim.  Kendi yemeğimi kendim yapmaya başladım. Hatta öyle ki artık kendi yoğurdumu, peynirimi, kefirimi ve tereyağını da kendim yapıyorum. Çok lezzetli olduğunu düşünüyorum. Tüm bunları yaparken de günlük taze inek sütü kullanıyorum. Eskiler ne sanşlıymış diye düşünmekten de kendimi alamıyorum. Çünkü pastörize sütler ile taze inek sütü arasında tat bakımından öyle büyük bir fark varmış ki ancak her ikisini de tattığınız zaman aradaki farkı anlayabiliyorsunuz. Ayrıca yoğurdun ve de kefirin kıvamı da tam istenilen gibi oluyor. 

Benim tek sorun yaşadığım kısım sütü bir türlü taşırmadan alamamak ocaktan. Eğer tencerenin üzerine tahta kaşık koyarsanız taşmaz demişlerdi, yapıyorum yine de taşıyor. Benim kasıkta mi sorun var, ben de mi sorun var bir türlü anlayabilmiş değilim. Tüm kaynama süreci boyunca ocak başında beklemek de vakit kaybı benim için. Süt kaynatırken taşmaması için bir tavsiyeniz varsa minnettar kalırım. Belki akıllı tencereler üretilmiştir, ya da sadece süt kaynatmak ve yeterli sıcaklığa geldiğinde uyarı veren bir sistem vardır (yemekler icin uretilmis termometreler dışında). Her öneriye açığım. 

frekans

15.01.2021 22:43

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Süt pişirirken taşmaması için ne yapılmalı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.