5.00 / 1 oy

Google'da Birden Çok Kelimeyi Sadece Sayfa Başlıklarında Aramak

Google'da sadece sayfa başlıklarında arama yapabilmek için kullandığımız intitle anahtar kelimesini Google'da Sayfa Başlıklarında Arama Yapmak yazımda bulabilirsiniz. Bu yazıda ise sayfa başlıklarında birden çok kelimeden oluşan bir arama teriminin geçtiği (tüm kelimeler aynı sıra ile ile ya da farklı sıralarda başlıkta geçmeli) google sonuçlarına nasıl erişebileceğimiz inceleyeceğiz.

Sayfa başlığında şu ifadenin geçtiği internet sitelerinde arama yapalım: gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri

Arama terimi: allintitle:gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri

google allintitle

Sonuç olarak sadece sayfa başlıklarında arama yaparken birkaç kelimeden oluşan bir terim ya da cümle arıyorsak intitle yerine allintitle anahtar kelimesini kullanabiliriz.

Arama sorgusunu bir aşama daha ileri götürelim ve sayfa başlığında "en iyi 10" yazan ve sayfa içeriğinde korku filmi geçen internet sitelerini aramak için google'da bir arama sorgusu yazalım. En iyi 10 ifadesinin tam olarak değişmeden ve kalıp olarak geçmesini istediğimiz için de tırnak içinde yazalım:

korku filmleri allintitle:"en iyi 10"

koroglu

02.08.2020 18:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'da Birden Çok Kelimeyi Sadece Sayfa Başlıklarında Aramak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.