5.00 / 1 oy

SSH ile Windows Hosting'e Bağlantı Kurulabilir mi?

SSH ve Windows hosting konularında çok yeniyim ve bir konuda ne Türkçe ne de İngilizce olarak kaynak bulamadığım için buradan soru açmak istedim.

SSH ile Windows ve Linux sunucularda SSH uzaktan bağlantısı aktive edildiğinde Putty gibi uygulamalarla bağlantı kurulabiliyor. Linux hosting (CPanel gibi) yönetim araçlarında da yine SSH'i aktive etmek için bir seçenek var ve 22 portu üzerinden kalıcı bir açık vermemek amacıyla bu özellik yine aç kapat olarak sunuluyor.

Ama Plesk ile yönetilen Windows hosting'lerde SSH ile bağlantı kurabileceğim hiçbir yöntem bulamadım, amacım da uzaktan Let's Encrypt ile SSL sertifikası kurmak. Acaba barındırma firmaları Windows hosting'lere bilinçli olarak mı SSH bağlantısına izin vermiyorlar yoksa bu mümkün olmadığı için mi yok? Alternatif çözümler için de bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: SSH Nedir?

bkz: SSH ile Sunucuya Nasıl Bağlantı Kurulabilir?

bkz: PHP Dosyalarının Boyutları FTP'de Neden Değişiyor Olabilir?

bkz: FTP'deki php uzantılı dosyaları bulmak için regex kodu

bkz: SFTP nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Filezilla ile FTP'de arama yapılabilir mi?

ferrari

10.05.2021 00:37

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
SSH ile Windows Hosting'e Bağlantı Kurulabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.