5.00 / 1 oy

Sömestr tatili ne zaman başlıyor?

En son haberlerde yıl sonuna kadar tüm sınıflarda derslerin uzaktan eğitim olarak işleneceği yönünde haber vardı. MEB’in 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına dair ilan etmiş olduğu takvime göre ilk yarıyıl bitiminde sömestr tatilinin 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacağı yazıyordu. Ayrıca 2020-2021 ikinci yarıyıl eğitim-öğretim döneminin başlaması için de önceden belirlenmiş tarihler 3 Şubat 2020'ydi. 

Sömestr tatili ve ikinci yarıyıl ders başlangıç tarihlerde bir değişiklik var mı? ALES ve açık öğretim sınav tarihlerinin ertelenmesi sebebiyle belki sömestr tatilinin de tarihinde değişikliğe gidilebilir. Her ne kadar kısıtlı kısıtlamalar, yasaklar olsa da önceden alınmış biletler, yapılmış rezervasyonlar da bulunuyor. Ayrıca uzaktan eğitim devam edecekse daha güvenli yerlerde konaklamakta fayda var. Bu tarihlerde yaşanacak bir değişiklik hem velileri hem de işletmeleri zora sokacağı için tarihlerin değişmesi durumunda ne kadar erken haber verilirse o kadar iyi olacağını düşünüyorum. 

 

speed

07.12.2020 17:16

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sömestr tatili ne zaman başlıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.