5.00 / 1 oy

Soğuk suyla duş almanın faydaları

Yıllardır şehir efsanesi olarak değerlendiriyordum bu olayı ama cidden inanılmaz faydaları varmış, son bir haftadır her sabah soğuk su ile duş alıyorum ve günümü çok daha zinde geçirdiğimi söyleyebilirim. Kendimi daha enerjik hissediyorum ve daha az uyku ile daha aktif bir gün geçiriyorum. Beyin fonksiyonlarım sanki daha iyi çalışıyor gibi geliyor, en azından öğrenme konusunda daha verimli bir dönem geçiriyorum. Bir de gün boyu üzerinizdeki ferahlık hissinin verdiği mutluluğu anlatamam. Herkese de tavsiye ederim. Bu soruyu da soğuk su ile duş almayı tercih eden yazarların kendi tecrübelerini paylaşabilmeleri amacıyla açıyorum. Uzun vadede ben de deneyimlediğim farkları buraya yazmış olurum.

peyote

07.08.2019 07:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 4 Ekim 2020 11:30
    8

    Özellikle spor yaptıktan sonra vücuda şok etkisi yaratmak için soğuk su ile duş alınması tavsiye ediliyor fakat bu görüşün tam tersini savunan ısı ile genişleyen damarların birden soğuk ile büzüşmesi ile daralma meydana geldiği ve özellikle kalp hastalarında kalp krizini tetikleyici etkisi olduğu belirtilmektedir. 

    İnsanı zinde tutan soğuk su özellikle sabah uyandığınızda alındığında enerjik bir gün geçirmenize ya da yorgun hissedildiğinde soğuk suyla duş alındığında daha dinç olduğunuzu fark edeceksiniz. 

    Saç dipleri için de canlandırıcı etkiye sahip soğuk su ile duş alırken öncelikle vücudunuzun tepkisini dinleyerek ve alıştırarak hareket etmeniz önerilir. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Soğuk suyla duş almanın faydaları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.