5.00 / 1 oy

Sıfır evlerde klozeti ilk kez ev sahibi mi kullanır?

Çok acı bir bilgiyi en az detayı ile paylaşmak üzere bu başlığı açıyorum, bilginin kaynağı ise çok yerden (müteahhit, boyacı, fayansçı ve elektrikçi) maalesef doğrulanmış bir kesin bilgidir.

Ev fiyatları yazın konut kredisi faizlerinin düşmesi ile birlikte daha da tavan yaptı ve büyükşehirlerde herhangi bir özelliği olmayan merkez konumındaki evler bile neredeyse bir milyon tl civarlarında fiyatlanmaya başladı. Bir de sıfır ev alanlar var, şehrin hayhuyundan uzak, ormanın içerisinde, sadece sizin konforunuz için özenle hazırlanmış projeler. Evet, iki milyonluk evlerden bahsediyorum. Yıllarca çalışıp yaptığınız birikimleri çektiniz, arabanızı sattınız, ailenizden ve nazınızın geçtiği arkadaşlarınızdan borç paralar aldınız ve 10 yıl krediye girdiniz. Sonuç olarak daha önce kimsenin hatıralar yaşamadığı, kapısından ilk kez sizin girdiğiniz sıcak bir yuva sahibi oldunuz.

Taşınma işlemleri bitti, evinizde muhtemelen ilk gününüz ve kolileri bile siz daha tam olarak açmamışken bir yorgunluk kahvesi içmek istediniz. Yorgunluk kahvesinin verdiği rahatlama ile bünyeniz de çeşitli reaksiyonlar göstermeye başladı ve yanınıza belki instagram'a da bakarım diyerek telefonunuzu da alarak evinizde kendi tuvaletinizi ilk kez kullanma keyfine nail olmak üzere tuvalete doğru yöneldiniz. kapıyı kapattınız, henüz elinizin alışmadığı kapı kilidini kısaca inceledikten sonra sıfır kilometre klozeti ilk kez kaldırıp üzerine oturdunuz. Ne de olsa ilk kez siz kullanıyorsunuz değil mi? İşte maalesef değil, bakın yukarıda kimleri kimleri saydım ben. Sanıyor musunuz ki o fayansları döşeyen ustanın çırağı sıkışınca bir koşu evine gidip de geri geldi?

Bu acı gerçeği daha fazla detaylandırmadan burada sonlandırıyorum, size tavsiyem ise evinizde ilk yapmanız gereken şeylerden birisi olarak mutlaka tuvaleti ve banyoyu temizleyin. Her inşaat için geçerli değildir elbette ama su tesisatının döşenmeyip de gider borularının döşendiği süreçte daha neler olmuş olabileceğini yazmıyorum bile.

delicavit

15.10.2020 17:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Eylül 2021 10:04
    2

    çok faydalı ve bir o kadar da üzücü bir bilgi, o kadar para verip ev sahibi oluyorsunuz ama biyolojik olarak faklı oluşumlar çoktan başlamış oluyor bile. en azından denenmiş ve bir hatasının gözlemlenmemiş olması şeklinde bu durumu bir kalite kontrol yöntemi olarak değerlendirebilir ve ufak bir ek maliyet ile kendi klozetinizi kendiniz sıfırdan değiştirip takabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sıfır evlerde klozeti ilk kez ev sahibi mi kullanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.