5.00 / 1 oy

SEO ve Google Disavow Tool Kullanımı

Disavow kelimesi ingilizce reddetmek anlamına gelmektedir. Peki bu bilgi gerçek hayatta bizim ne işimize yarayacak derseniz, SEO ile ilgilenen site yöneticileri açısından disavow terimi aslında oldukça önemli olmalıdır.

Sanıldığının aksine internet sitenize bağlantı veren her internet sitesi size arama motorları gözünde artı puan kazandırmaz, bazılarından backlink ve trafik almanız sitenizin zararınadır. Peki sizin kontrolünüzde olmayan bu durum hakkında nasıl bir önlem alabilirsiniz? Basit, bu internet sitelerinden internet sitenize gelen trafiği reddedebilirsiniz.

google disavow tool

Google'ın arama konsolu içerisinde Google Disavow Tool (Google Reddetme Aracı) vardır ve bu aracı kullanarak internet sitenize gelen istenmeyen trafiği istemediğinizi belirtebilirsiniz. Böylece olası zararlı ve kötü niyetli bağlantıları da kontrol altına alarak sitenizin SEO skorunun düşmesini engellemiş olursunuz.

Kati3kat

18.04.2020 00:58

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
SEO ve Google Disavow Tool Kullanımı

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.