5.00 / 1 oy

Saygı (Ercüment Çözer) Dizisi Netflix'ten ya da Amazon'dan İzlenebilir mi?

BluTV çok akıllıca hamleler yaparak tıpkı Netflix ve Amazon Prime Video gibi kendi prodüksiyonlarını üretiyor. Çünkü global öçekli milyar dolarlık firmalarla rekabet edebilmek mümkün değil ve onlar kadar geniş film ve dizi veritabanı sunmak da çok büyük sermayeler gerektiriyor. Bunun yerine tıpku Netflix ve Amazon Prime Video'nun birbirlerinden üye koparabilmek için uyguladıkları stratejiyi uyguluyorlar ve sadece kendi platformlarından izlenebilen filmler ve diziler hazırlamak yönünde bir strateji izliyorlar.

BluTV daha önce de benzer prodüksiyonlar hazırlayarak sadece kendi platformlarından izlenebilen filmler ve diziler hazırlamışlardı. Alef, Sıfır Bir ve Bartu Ben de benzer şekilde BluTV prodüksiyonlarıydı. Şimdi aynı durum Saygı dizisi için de geçerli olacak.

Bu olaya oyun ve sinema dünyasında exclusive adı veriliyor. Yani sadece tek bir yerde olan anlamında. Oyun dünyasında da benzer bir durum PC, Sony Playstation, Microsoft XBox ve Nintendo arasında yaşandığı için oyun konsolu kullanan kişiler seçmedikleri oyun konsollarında exclusive olarak yayınlanan oyunları oynayamadıkları için bu durumu bilirler.

Sonuç olarak Saygı dizisini ve Ercüment Çözer karakterinin kendi kuralları ile koyduğu çözümleri izlemek için BluTV üyeliğine sahip olmanız gerekiyor. Netflix ya da Amazon Prime Video üyeleri de kendi exclusive içeriklerini izliyor olacaklar.

tokaris

30.10.2020 08:21

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Saygı (Ercüment Çözer) Dizisi Netflix'ten ya da Amazon'dan İzlenebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.