5.00 / 1 oy

Satanist Olmak Yasak Mı?

Satanist falan değilim başından söyleyeyim, az önce internette bir hanım kızımızın satanistlere çok baskı yapıldığı yönündeki şikayetlerini izledikten sonra ciddi ciddi merak ettim, sananist olmanın bir cezası var mı ve yasak mı? Sosyal olarak baskı gördüklerini anlayabiliyorum ama bir ortama girip de herkesin inancına tamamen zıt bir inanca sahip olduğunu yüksek sesle beyan ediyorsan yaşadığın coğrafyanın da inancına olan hassasiyetinin bilincinde olman gerekir diye düşünüyorum. Tepki görmeliler de demiyorum sadece tepki görmelerinden şaşırmam diyorum. Ama asıl sormak istediğim yasal olarak satanist olmak yasak mı değil mi bunu merak ediyorum?

Hanım kızımızı eleştirmek gibi bir niyetim de yok, belli ki yaşı henüz çok genç ve aidiyet isteğine bağlı olarak kimlik arayışında olabilir. Ama internette ben satanistim ama bana kötü davranmayın diye video çekip paylaşmak da bana pek normal gelmedi. Herkesin inancına saygı duyan birisiyim ama herkesin de benim gibi olmamasını da normal olarak görüyorum.

izzet

21.09.2020 10:41

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 15 Ocak 2022 04:01
    2

    nerede sorduğunuza bağlı olarak başınıza gelebilecek her türlü olayın sebebi olabilir. sonuç olarak pratikte satanist olan birisinin bu bilgiyi paylaşmasının kendine faydası olmayacaktır. sopalarla kovalanırken yasak mı diye sorması ise işi komedi filmine çevirebilir

  • 5 Ekim 2021 08:12
    0

    kanunen böyle bir yasak olduğunu sanmıyorum ama islami olarak yasak olduğu için toplumsal olarak da böyle bir beyanat özgürlüğünüz kalmamış oluyor, yani savcılar size neden satanistsin diye hesap sormaz ama apartmandaki komşularınız organize olarak kendilerince sizi doğru yola sokmak isteyebilirler. arayışınızı ve merakınızı çok da dışarıya yansıtmadan sürdürmeniz muhtemelen faydanıza olacaktır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Satanist Olmak Yasak Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.