5.00 / 1 oy

Şarjlı pil ilk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

AA boyutunda şarj edilebilir kalem pil sipariş ettim internetten. GP markasının 2700 serisinden satın aldım ve bu tür pillerden maksimum verim alabilmek için ilk şarj sürelerinin çok önemli olduğunu bildiğim için kullanmaya başlamadan önce internetten bolca araştırma yaptım. Evde kaliteli bir pil şarj cihazım da olduğu için uzun yıllar en üst seviyede verim alabilmeyi umuyorum pillerden.

Şarj edilebilir pillerden uzun süreli tam verim alabilmek için ilk 3-4 sefer tam olarak şarj edip tam olarak şarjını bitirmek gerekiyor. AA piller ilk kez elinize ulaştıklarında ortam sıcaklığı ve üretim tarihlerine bağlı olarak tam şarj seviyesinde olmuyorlar ama yüzde kaç şarj edildikleri de değişiklik gösteriyor. Benim şarj cihazım pillerin şarjları dolduğunda uşukla bildirim yaptığı için bu ölçümlere güvenerek piller tam şarj olduklarında fişten çıkardım. Tam olarak şarj olmaları ise yaklaşık 2 saat sürdü ama elime ulaştıklarında yüzde kaç dolulukta olarak gelmişlerdi bilemediğim için size de şu kadar saat şarj edin diyemiyorum. Ancak acil bir cihaz çalıştırmanız gerekiyorsa bile birkaç saat pili şarj istasyonunda tam olarak şarj oluncaya kadar bekletmenizi öneriyorum ki pilinizi daha fazla kere tam performansta kullanabilesiniz.

Donanım konularında benden çok daha donanımlı yazarlar olduğunu bildiğim için konuyu soru olarak açıyorum ve tüm faydalı bilgileri cevap olarak girmenizi rica ediyorum ki bu yazıyı okuyan herkes için faydalı ve doğru bir bilgi kaynağı olabilsin.

kalkan

20.11.2020 17:28

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şarjlı pil ilk şarj süresi kaç saat olmalıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.