5.00 / 1 oy

Sarıgerme'de tatil yapmak

Sarıgerme, Ege Denizi'ne kıyısı olan ve Fethiye ile Marmaris'in ortasında yer alan bir tatil beldesi. Dalyan'a yakın olması sebebiyle bu bölgede olanların da iyi bildikleri ve sakin sayılabilecek bir plaja sahip güzel bir beldedir.

Bodrum gibi kalabalık tatil beldelerinden kaçmak ve daha sessiz bir tatil beldesinde bir yaz geçirmek isteyenler için tercih edilebilecek bir belde. Akşamları Dalyan merkezde yemek yedikten sonra gezinebilirsiniz. Sıcak hava gibi bir dert yok, genellikle esintili bir bölge, ama sivrisinek konusunda Dalyan kadar olmasa da yine de biraz sıkıntılı. Vücudunuza sürdüğünüz sinek ilaçları olmadan dışarıda fazla zaman geçirmeniz pek tavsiye edilmez.

Doğal güzellikleri ile çevresinde keşfedilecek çok yer var, keşke otelleşme de hiç başlamamış olsaydı diyor insan ama daha da kalabalık hale gelmeden bence gidilip görülebilecek keyifli bir yer.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Türkiye'ye gelen turistlerin gezdikleri yerler

bkz: İstanbul'un 7 Tepesi Hangi Tepelerdir?

bkz: Snow Tubing Türkiye'de Nerede Yapılabilir?

bkz: Uçak yolculuklarında bavula konulması yasak eşyalar nelerdir?

bkz: Haftasonu Kalmalık Şarap Oteli Tavsiyesi

bkz: Bir otelin kalitesiz olduğunu nasıl anlarsınız?

Nilay.Özsan

06.07.2021 20:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 16 Eylül 2021 23:09
    2

    Dalyan'daki sazlıklarda sivrisineklerden ben de çok çekmiştim, ama Sarıgerme gerçekten çok huzurlu ve dingin bir yer. Akdeniz evleri sitesi hem havuzu olan hem de plaja su üzerinden servis sağlayan çok keyifli bir yerdi. pandemi tamamen bitse de artık rahat rahat tatil yapsak ama tedirginlikten her şeyi ucundan biraz yapabiliyoruz bu dönem maalesef

  • 25 Mart 2022 11:31
    2

    önceden olsa (2019 öncesi) yaşlı işi ve çok sıkıcı derdim ama artık pandeminin etkilerinden korunarak ve en az kalabalığa maruz kalarak tatil yapmak isteyenler için son derece mantıklı bir tatil yöresi

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sarıgerme'de tatil yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.