5.00 / 1 oy

Samsung TV'de Youtube Siyah Ekranda Donma Hatası

Samsung marka bir televizyonum var ve Tizen işletim sisteminden çok şikayetçiyim. Televizyonun uydu özelliğinden çok youtube ve netflix gibi uygulamalarını kullanıyorum. Netflix'te sık sık (özellikle televizyonu ilk açtığımda) bağlanma problemi yaşıyorum ama sonra birkaç denemeden sonra düzeliyor. Youtube ise zaman zaman açılışta siyah ekranda kalırdı ama sonra birkaç saniye bekleyince hep yükler ve açardı.

Samsung Smart TV'nin Youtube uygulaması artık açılışta siyah ekranda donarak kalıyor ve hiç açılmıyor. Uygulamayı kaldırıp tekrar kurdum, oturum kapatıp tekrar açtım, bir tek televizyonu fabrika ayarlarına döndürmediğim kaldı ama halen düzeltemedim. Televizyon internete kablosuz internet üzerinden bağlanıyor ama evdeki internette hiçbir kesilme ya da yavaşlama sorunu yok. En son televizyonu fişten birkaç saat çıkartarak tekrar taktım ama problem halen düzelmedi ve youtube uygulaması açılmıyor.

Televizyonu teknik servise göndermek istemiyorum, zaten göndersem de yazılımsal diyecekler. Problemin ne olabileceği ve nasıl düzeltebileceğim konusunda aklına fikir gelen kimse var mı? Son çare artık fabrika ayarlarına döndüreceğim ama öncesinde son bir ihtimal farklı bir çözüm sunabilecek birisi olursa diye bekliyorum.

sacit

15.10.2020 22:43

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 16 Kasım 2021 00:34
    4

    bu tür hatalar tüm markaların tüm ürünlerinde olabiliyorlar, şikayetvar'ı geçiyorum artık youtube'da bile bir televizyon modelinin incelemesini arattığımda karşıma çok sayıda bozulma hatası şikayeti videosu geliyor. philips ambilight televizyonlara bakarken 55 inç'lik televizyonu 6.000 TL'ye kasım indirimlerinde denk getirdim, tam sipariş verecekken dur dedim bir de yorumlarına bakayım internetten. çok sayıda insan donma ve tepki vermeme gibi konulardan şikayetçi olmuş, philips televizyonların panel kalitesi konusunda da genel olarak bir olumsuz yorum yazma durumu var. sonuç olarak satın almaktan vazgeçtim, yarı fiyata vestel yakalarsam diye şimdi amazon'un kasım indirimlerini bekliyorum. 6.000 TL gibi bir para vereceksem yıllarca sorunsuz olarak kullanabileceğim bir televizyon sahibi olmak isterim ve bu ister samsung olsun ister lg ister philips... sonuç olarak paramla rezil olacaksam da bari az param gitsin, 4.000 TL seviyelerinde bir sürü vestel modeli var indirime girsinler diye bekliyorum.

  • 6 Haziran 2022 19:29
    0

    televizyonunuzu fişten çekin, 10 dakika bekledikten sonra geri açın. artık içeride ne resetleniyorsa işe yarıyor ve youtube, netflix vb. kilitlenen uygulamalar sorunsuz olarak açılıyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung TV'de Youtube Siyah Ekranda Donma Hatası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.