5.00 / 1 oy

Salatayı Daha Lezzetli Yapabilmenin Püf Noktaları

İster çoban salata yapın, ister sezar salata yapın, isterseniz de piyaz hazırlıyor olun; birkaç püf noktaya dikkat ederek salatanızın çok daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz.

1. Kullandığınız zeytinyağı çok önemli. Zeytinyağının kalitesi arttıkça döküldüğü her şeyin de lezzeti katlanarak artacaktır.

2. Salataya ekleyeceğiniz birazcık taze fesleğen ve taze kekik, lezzet ve koku olarak salatanızı bambaşka boyutlara taşımanızı sağlar.

3. Kapari de herkes tarafından sevilmese de seven kişiler tarafından çok sık kullanılmaya başlanan bir lezzet, bilmiyorsanız da denemenizi tavsiye ediyorum

4. Nar ekşisi sosu yerine doğal nar ekşisi ya da doğal sumak ekşisi kullanarak salatanızın lezzetine çok farklı notalar ekleyebilirsiniz.

5. Sarı limon yerine misket limonu kullanırsanız daha sulu ve çekirdeksiz bir tatlandırıcı kullanmış olursunuz.

6. Salatanın içindeki her bir bileşenin lezzeti ayrı ayrı ne kadar güzel olursa salatanın bütünü de o kadar lezzetli olur. Mesela şekilsiz yamuk organik bir domates ile marketteki kalemle çizilmiş gibi düzgün görünen bir domatesin lezzetleri arasında inanılmaz bir ters orantı var. Salatalık, domates, soğan hatta ceviz bile organik olduğunda bambaşka lezzetli oluyorlar.

7. Balzamik sirke yine damak tadınıza kalmış olmakla birlikte denemeye açık bir tatlandırıcı

8. Son olarak salataya ekleyeceğiniz sosları salataya ayrı ayrı eklemek yerine bir tabakta birleştirilip karıştırıldıktan sonra salataya eklendiğinde çok daha homojenize ve lezzetli oluyor.

jesika

14.08.2020 17:25

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 24 Ekim 2021 08:24
    0

    kullanılan sirkenin türü, salatanın lezzetinde doğrudan etkili. kaliteli bir balzamik sirke kullanıyorsanız hazırladığınız salataların tadı ve lezzeti de daha yoğun olur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Salatayı Daha Lezzetli Yapabilmenin Püf Noktaları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.