5.00 / 1 oy

Sadece Mikrodalga Fırın Kullanarak Hazırlanabilecek Yemekler

Evdeki fırın bozulunca geçici olarak tüm yemeklerimi mikrodalga fırın ile hazırlamak durumunda kaldım. Tencere yemeklerinin ya da fırın yemeklerinin yerini tutmasına elbette imkan yok ama fırın tamir edilinceye kadar yaklaşık bir hafta boyunca mikrodalga fırın ile idare etmem gerekiyor. Bizde mikrodalga fırın kullanma kültürü sadece soğumuş ya da dünden kalmış ve dolaptan çıkmış yemekleri ısıtmak anlamına geliyor ancak amerika'da sadece mikrodalga fırın kullanarak beslenen çok sayıda insan olduğunu düşününce bir şekilde idare edebilirim diye düşünüyorum.

Mikrodalga fırınlar, yemek pişirmek için değil ısıtmak için üretilmiş cihazlar. Amerika'da fast food kültürü çok yaygın olduğu için marketlerde de evine götürüp mikrodalga fırına atarak 2 dakikada hazır hale getirebileceğiniz yemekler var. Ama bizde fast food beslenme kültürü evlere bu derece girmediği için marketlerde de eve götür hemen mikrodalgada hazırla tarzı ürünler yok denecek kadar az. Şimdilik aklıma bardak içinde satılan hazır makarnalar geliyor ama ilerleyen günlerde açlıktan yaratıcılığım belki artabilir. Askerde ütü üzerinde sucuk pişirmiş adamım ben sonuçta :) Ama yine de yardımcı olmak isteyen arkadaşlar varsa sadece mikrodalga fırın kullanarak hazırlayabileceğim yemek tarifleri verirlerse diye bu başlığı açıyorum. Olası yanıtlar için de peşinen teşekkür ederim :)

altunbezel

03.09.2020 16:23

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 11 Ocak 2022 19:52
  3

  ızgara özelliği olan (Samsung GE83X/AND gibi) mikrodalgalarınız varsa yemeklerinizi mikrodalga fırının ızgara özelliğini kullanarak pişirebilirsiniz. bunun haricinde mikrodalga fırın ile donmuş yiyeceklerinizi çözdürebilir ya da dolaptan çıkardığınız önceden pişmiş yemeklerinizi ısıtabilirsiniz o kadar. tost makinesi kullanabilirsiniz bunun yerine mesela

 • 3 Ağustos 2022 06:49
  0

  mikrodalga fırın yerine airfryer derseniz sorunuza onlarca cevap alabilirsiniz

 • 6 Ocak 2022 10:29
  0

  mikrodalga fırın sadece yemeği ısıtmaya yarar, pişirmek için fırın kullanmanız gerekiyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sadece Mikrodalga Fırın Kullanarak Hazırlanabilecek Yemekler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.