5.00 / 1 oy

RGB Akıllı Ampul için Lambader Tavsiyesi

Xiaomi Yeelight akıllı ampul kullanıcısı olarak bu ışıkların direk olarak tepe lambasına ya da dönüştürücü ile duvara takılması durumunda renklerinin çok sert olduğunu düşünüyorum ve bir difüzör gibi görev yapabilmesi için lambader gibi bir katmandan geçtikten sonra hem ışığın direk bakıldığındaki sertliğinin azalmasının, hem de daha geniş bir çevreye yayılmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ama kullanılacak lambaderde difüzör olarak göreb yapacak şapkanın kumaşı, rengi ve kalınlığı da çok ince ve şeffaf olmalı ki zaten çok güçlü olmayan ampul ışıklarını fazla emmesin.

İnternetten bu amaçla bir lambader siparişi vermek için aramalar yapıyorum ama ürünlerin bu bahsettiğim üst şapka kısımlarının dokularını ve kalınlıklarını anlayamadığım için sipariş veremedim. RGB akıllı ampullerden birisini bir lambader ile kullanan ve kullandığı lambaderin bu amaçla kullanmaya uygun olduğunu düşünenler varsa kullandıkları lambaderi nereden hangi fiyata satın alabileceğim konusunda yardımcı olabilirler mi?

Not: Xiaomi Yeelight kullanıcısı iseniz satın alacağınız lambaderin E27 duylu olmasına dikkat edin.

volvolkan

16.10.2020 21:16

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 20 Mart 2022 05:39
    2

    lambaderin maliyeti ne ki bu kadar çok para isteniyor ben de oldum olası bunu anlamam. içinden iki tane kablo geçen ve genellikle de çamdan yapılan ahşaptan üretilen bir tutucu. bana kalırsa en doğrudan duvara asılabilenler en mantıklısı, hem hesaplı hem de zeminde yer işgal etmiyorlar

  • 29 Eylül 2021 08:58
    1

    lambader fiyatları neredeyse 500-1000 TL seviyesine çıkmış ve üreticiler de işi ucuza getirmek için tasarımı basitleştirmek adı altında bir tane ahşap çıtayı yere sabitlemiş ve üzerine de lambader başlığı koymuşlar. lambader başlıkları biraz pahalı ama rgb ampul koyacaksanız renkleri boğmaması için beyaz renkli ve büyükçe bir lambader kafasının altına 8x8'lik bir ahşap parçası alarak vidalayın. üzerine de ampulünüzü takın, maliyeti taş çatlasın 150-200 TL olur, üstelik kendiniz yapmış olursunuz. ahşabı için de istediğiniz renk vernik kullanabilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
RGB Akıllı Ampul için Lambader Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.