5.00 / 1 oy

İnternetten Satılan Parfümler Sahte Olabilir Mi?

E-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlere istinaden internette en sık karşılaştığım şikayet türü elektronik ürünlerin bozulması ve satın alınan parfümlerin sahte olmaları. Eskiden internet sitleri kendi depolarında olan ürünleri kendileri sattıkları için kolay kolay sahte ürün satışı ile karşılaşılmıyırdu, hatta bu dönemde ben de çok parfüm satın almıştım ve severek de kullanmıştım. Ama şansıma bir süredir internetten hiç parfüm siparişi vermedim, ya hediye geldi ya da eskileri bitirdim. Bu dönemde de e-ticaret sitelerinin ürün satışı kısımları platformların kendilerinden mağazalara kaydı. Küçük büyük mağazalar ve esnaflar bu sitelerde hesap açtılar ve internetten satış yapmaya başladılar. Dolayısıyla akla karayı birbirinden ayırt edemez olduk ve orijinal diye sahte ürün satmaya başlayanlar da olmuş haliyle.

Bu konuda site ismi yazmak istemiyorum çünkü e-ticaret sitelerinin bu sahte parfümlerin satışlarında bir rolleri olmadığı ortada. Kendileri hiç görmedikleri ürünlerin satılmasında sadece aracı görevi görüyorlar ve ürünleri listeliyorlar. Ama orijinal diye satılan ürünlerin sahte çıkması durumunda da satıcıya paranın teslim edilmemesi ve tüketicinin korunması gibi görevleri olduğunu düşünüyorum.

Şuradan parfüm alın ya da almayın demiyorum, sadece şikayetvar ve ekşisözlük üzerindeki şikayetlerin hangi e-ticaret sitelerinde çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Ben ise %10 fazla para ödemeyi kabul ederek avm'lerdeki kozmetik zincirlerinden parfüm almayı düşünüyorum artık.

kontkral

10.08.2020 15:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İnternetten Satılan Parfümler Sahte Olabilir Mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.