5.00 / 1 oy

450 TL'ye Fiskars Çekiç almaya değer mi?

Evdek ufak tefek denemeler yaparak tornavida ve çekiç tutmaya başladım :) Ama artık ne kadar beceriksizsem evdeki yılların çekicini çivi çakarken sapından ayırmayı başardım :( Alışveriş yaparken hem severek kullanacağım, hem de uzun yıllar ömürlük ürünler bularak satın almayı severim. Hayatımda ilk kez internette çekiç araması yaptım ve çok ilginç ürünler çıktı karşıma. Hesaplı ürünler bizim bildiğimiz klasik çekiçler ve enteresan bir özellikleri de yok. Üst fiyat segmentlerinde ise o kadar kaliteli ürünler var ki youtube'da bu ürünler için hazırlanmış inceleme videolarını bile bulabilirsiniz. Meğerse ABD'de böyle bir pazar varmış, çünkü herkes ufak tefek tadilat işlerini kendisi yapıyormuş. Bizde böyle bir kültür olmadığı için evinde tornavida bile olmayan çok aile vardır.

Kaliteli çekiçler arasında tasarım olarak en beğendiğim ürünler Fiskars adında bir markanın ürünleri oldu. ABD'de satış fiyatları 50 dolar civarında olduğu için rahatlıkla alınan bu ürünlerin bizdeki fiyatları ise maalesef 400 TL üzerinde. Tek parça döküm üzerine hazırlandığı için deformasyon gibi bir durum söz konusu değil ve ergonomisi ile %70'e kadar şok engelleme özelliği varmış. Bir diğer hoşuma giden özelliği de çekiç kısmının ucuna çivi takabilecek kadar ufak bir bölme yapmışlar, böylece tek elnizle çivi çakabiliyorsunuz ve elinize çekiçle vurma endişesi de sona ermiş oluyor.

Hayatımda hiç çekiç almamış birisi olarak bu ürüne biraz daha bakarsam muhtemelen sipariş vereceğim. Farklı ürünler için tavsiyede bulunmak isteyen olursa lütfen cevap yazın :)

vuuno

11.04.2020 22:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
450 TL'ye Fiskars Çekiç almaya değer mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.