5.00 / 1 oy

Renault Megane 4 bagaj kapağı tam açılmama sorunu çözümü

Bu soruyu aslında 1.5 yıl kadar önce ben sormuştum ama sonra önemsemediğim için takip de etmemiştim, şimdi tatilde iki eliniz doluyken bagaj kapağını ayağınızı altına götürerek açtığımda bagaj kapağı kendini tam açmayınca (tık ediyor ama amotrisörler kendini yukarı fırlatmıyor) konuyu biraz daha araştırarak çözmeye karar verdim.

Renault Megane 4 araçların bagajını açınca solda ve sağda iki adet amörtisör kapağı var, zaten kapak olduğu da belli ve çekince de kabı çıkıyor. Amörtisörü değiştirmek yerine ilk 4 amortisör halkasına cırt kelepçe attım ve sıktım, artık bagaj kapağı kendini tık diye fırlatarak açıyor ve problem de sıfır masraf ile çözülmüş oldu. Ben de önceki soruma yanıt yazmak yerine yeni bir başlık açarak doğrudan bilgi vermek istedim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Renault Fluence Bagaj Kapağı Açılmıyor

bkz: Renault Megane 4 gıcırdama sesleri problemleri

bkz: Megane 4 kumanda kart pili nasıl değiştirilir?

bkz: Crocs terlik arabanın bagajında kalarak küçüldü

bkz: Bagaj Varsa Online Check-in Yapılabilir mi?

bkz: BMW F30 araç üstü port bagaj tavsiyesi

batuhan

10.07.2021 09:13

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 31 Aralık 2021 01:11
    3

    aradan zaman geçmiş, güncel durum hakkında bilgi vermek için edit yapmak yerine kendi soruma cevap yazayım dedim. plastik cırt kelepçeler geçici olarak iş görüyor ama birkaç kullanımdan sonra amortisörün gücüyle birlikte kopuyor. birden çok plastik kelepçe kullansanız da birkaç seferden sonra sonuç aynı oluyor. müsait zamanda servise götürüp bir de onlara göstereceğim ama onlar da muhtemelen daha dayanıklı metal kelepçe atarak çözecekler bu durumu

  • 13 Haziran 2022 13:04
    0

    amortisörleri tam sınırda bir kuvvette ayarlamışlar sorun da bundan kaynaklanıyor, bir yerden sonra itme kuvveti azalınca kapak da açılmıyor muhtemelen

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Renault Megane 4 bagaj kapağı tam açılmama sorunu çözümü

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.