5.00 / 1 oy

Renault Megane 4 gıcırdama sesleri problemleri

Yaklaşık 20.000 km'de 2018 model Renault Megane 4 Icon ile çıktığım uzun yolda bu yıl ön göğüs bölgesinden ve sağ camdan gıcırdama sesleri gelmeye başladı. Her yıl araçla 1 ya da 2 kere uzun yola çıkmışlığım vardır ve gıcırdama sesleri ilk kez bu yıl ortaya çıktı. Araç kışın kapalı garajda bekledi, her hafta 1-2 kere kullanıldı ve yetkili serviste de tüm bakımları yapıldı.

Sıfır olarak satın alınan ve henüz 3 yaşında olan kazasız ve boyasız bir aracın plastik aksamlarının asfalt yolda bile gıcırtı sesleri çıkartmaya başlaması çok sinir bozucu. Aracı değiştirmeyi planlıyorum ama Megane 4 kullanıcısı olan ve benzer problemlerle karşılaşıp çözen kimse oldu mu sormak istedim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Megane 4 kumanda kart pili nasıl değiştirilir?

bkz: Araçlardaki polen filtresi ne işe yarar ve ne zaman değişir?

bkz: Arabaya fiş takabilmek için dönüştürücü tavsiyesi

bkz: DSG Şanzıman Nasıl Kullanılmalıdır?

bkz: Peugeot 2008 ile Peugeot 3008 arasındaki farklar nelerdir?

bkz: Araca yanlış yakıt konulursa ne olur?

batuhan

05.07.2021 17:16

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Ekim 2021 09:54
    2

    trim sesi mi diye merak ettim ama camve kapı tarafından gelen sesler ise muhtemelen daha çözülebilir bir problemdir. ama insan da sıfır araba alınca en azından birkaç sene çıt ses duymadan sorunsuz olarak binmek istiyor, internette aklınıza gelebilecek her markanın her model arabasının sıfırında meydana gelen problemlere dair şikayet kayıtları görebilirsiniz. ev parası verip araba satın alınca da üzmesi gayet doğal oluyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Renault Megane 4 gıcırdama sesleri problemleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.