5.00 / 1 oy

PS4 kolunun içi nasıl açılır? Dualshock 4 V2 sökmek resimli anlatım

Uzun zaman önce DualShock 4 kendi kendine hareket ediyor konusunda bahsettiğim gibi Playstation 4 kolu (Dualshock 4 V2) kendi kendine hareket etmeye başladı, sol kol sürekli yukarı çekiyordu ve başlıkta da bahsedilen tüm çözümleri denedim. Ürün birkaç kere garanti kapsamında tamir oldu ama her seferinde aynı sorun tekrarlandı ve sonunda garantisi bitince de yenisini aldım. Bu kolu da acaba sorun içindeki kolun kenarlarıdaki tozları alkol ile temizleyerek kurtarabilir miyim diyerek söktüm.

Kolu sökmesi çok kolay, arkasındaki dört vidayı ince bir tornavida ile sökünce arka kapak çıkıyor. kapağı kaldırınca altında batarya ve bataryayı tutan plastik var, bir de usb portunun bağlantı kablosu var. Bu ikisini de sökerek bir alt katmana indiğinizde ve kolların plastikleri ile üst butonun kablosunu da çıkardığınızda yön tuşlarına erişebiliyorsunuz. Ben sadece bozuk olan yön kolunun yanındaki plastikleri dikkatlice açarak içlerindeki tozları alkollü kulak pamuğu kullanarak aldım, simsiyah oldu pamuklar ama bunun tamamı toz mudur bilemiyorum. Sonuç olarak html5gamepad.com sitesinden test ettiğimde sorun düzelmişti.

Dikkat etmeniz gereken noktalar ise öncelikle çok nazik olmanız. Sol ve sağ avcunuzun içinde kalan yerden anakarta giden ikişer tane kablo var (kırmızı ve siyah kablolar) ve bunlar çok nazik. Tekrar parçaları birleştirirken ön butonun kablosu çok kısa kaldığı için en ufak çekiştirmede bu kablolar kopuyor. Ben tümünü koparttıktan sonra kendim lehimleyerek birleştirdim, sonra biz yaptık geri birleştiremedik diye bana kızmayın. Kolun ilk birleştirilmesinde de muhtemelen dokunmatik olan tuşun kablosunu ilk takmışlar çünkü çok kısa ve çok zor takılıyor. Bunun dışında bataryası en üstte olduğu için hemen erişmek mümkün ve PS4 kolunun bataryasını satın alarak kendi değiştirmek isteyenler için de takip etmeleri gereken adımlar sadece arka kolu açıp bataryanın kablosunu çıkartmaktan ibaret.

Not: Fotoğrafları eklerken sırası kaydı ama anlaması kolay olduğu için ek not düşmüyorum.

ps4 kolunun içidualshock 4 v2 içips4 kolunu sökmekps4 kolu nasıl sökülürdualshock 4 v2 içini açmakdualshock 4 v2 sökmekdualshock 4 anakartdualshock 4 devre kartıdualshock 4 içini açmakdualshock 4 içini sökmekdualshock 4 sökmekdualshock 4 sökmek temizliğidualshock 4 sökümü

vedat

19.01.2021 09:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 28 Nisan 2022 03:40
    0

    tekrar birleştirdiğinizde çalıştırabildiniz mi bari?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PS4 kolunun içi nasıl açılır? Dualshock 4 V2 sökmek resimli anlatım

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.