5.00 / 1 oy

Creality Ender 3 Pro çıktı almak istediğimde baştan başlıyor

Creality Ender 3 Pro ile birkaç gündür yaşadığım bir problemi ve sonrasında da sorunun sebebini fark etmem ile bulduğum çözümü buraya yazmak istedim, benzer bir hata ile karşılaşanlara da belki faydası olur. Creality Ender 3 Pro, SD karttan çıktı bastırmak istediğimde modeli seçer seçmez kapanıp yeniden açılmaya başladı. Önce arada yapıyordu ve ben de ciddiye almadığım için sorunun pek ciddi olmadığını düşünüyordum. Sonrasında bunu her çıktı alma işleminin başında yapmaya başladı ama ilk seferden sonra ikinci kez deneme yaptığımda (cihaz kapanıp açılarak baştan başladıktan sonra) çıktıyı almaya başlıyordu. Son olarak bugün artık bana hiç çıktı aldırmayacak kadar her print from tf komutu verdiğimde baştan başlamaya başladı. Sonra sorun sd karttan kaynaklanıyor olabilir mi diye düşünüp kartı çıkarttım ve pla filamenti için ısınma komutu verdi ve ardından da kendini tamamen kapattı. İyi haber problemin ısınmaya çalışırken ortaya çıktığını keşfetmiş olmam ama kötü haber cihaz geri açılmıyor. Cihazı tekrar açmaya çalıştım, prizden çıkartıp taktım falan ama nafile. O kadar eğitimler al, 3 boyutlu çizimler yapmayı öğren gitsin cihaz bozulsun, benim de moralim çöktü tabi. Neyse biraz sonra acaba cihazı garantiye göndersem kabul ederler mi diye düşünürken bir de ingilizce forumlara bakayım dedim ki meğerse bu sorunu tek yaşayan da ben değilmişim ve sıkıntı elektrik şebekesinden gelen voltajdan kaynaklanıyormuş.

Creality Ender 3 Pro'yu bağlamış olduğum priz, duvardan çoklu uzatma prizi ile geliyordu ve o duvardaki elektrik prizine de çok sayıda yüksek elektrik çeken cihaz bağlıydı. Ben de bir ümit diyerek cihazı alıp yan odada hiç kullanılmayan bir prize bağladım ve cihaz açıldı 😍 Sonra deneme yapmak için hemen PLA sıcaklığında yatağı ve excluder'ı ısıt dedim hiç ikilemeden ısıttı, sonra da bir deneme çıktısı aldım karttan hiç üzmeden kusursuz bir şekilde bastı. Bu gereksiz ve stresli günün sonunda da 3d yazıcıların ısınırken çok yüksek miktarda elektrik çektikleri için yorulmayan temiz bir elektrik hattından beslenmeleri gerektiğini öğrenmiş oldum, umarım sizin de başınıza gelmez ama gelirse panik yok, sorun elektrik voltajlarından kaynaklanıyor ve topraklı/yoğun olmayan bir prize takınca her şey normale dönüyor.

cuneytsaglam

14.05.2020 22:25

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Creality Ender 3 Pro çıktı almak istediğimde baştan başlıyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.