5.00 / 1 oy

Pitbull Beslemek Neden Hala Yasaklanmıyor?

Antalya'da iki pitbull'un saldırdığı adamın videosunu izledikten sonra hani bu hayvanları beslemek yasaklanmıştı diye sordum ama belli ki hala yasaklanmamış. her ay pitbull cinsi köpekler tarafından parçalanan insanların ya da başka köpeklerin haberlerini okumaktan bıktık ama nedense yetkililer halen bu hayvanları uyutmuyorlar ve satışlarına da bir şekilde izin verilmeye devam ediliyor belli ki. Kim üretiyor hala bu hayvanları, kim satıyor, sokakta gezdirildiklerinde neden kimse ceza yazmıyor anlamıyorum.

Pitbull cinsi köpeklerin beslenmesine, satılmasına ve sokağa çıkmalarına artık bir yasak getirilmeli. Adamcağız olayı anlatırken hala ağlayacak gibi oluyor, koca adamın başına bu geldiyse (100 tane iğne yapılmış, 40 dikiş atılmış) orada bir çocuk ya da yaşlı bir kadın olsa ne olacaktı? Hayvansever birisi olarak bunları söylüyorum, gün ortasında sebepsiz yere bir insana saldıran ve parçalayan hayvanları beslemenin hayvansever olmakla bir ilgisi yoktur. Bu hayvanların acilen uyutulması ve besleyen kişilerin de cezalandırılması gerekir çünkü pitbull besleyenlerin de psikolojik olarak normal insanlar olmaları bence mmükün değil. Bu konu hakkında gerekli mercilere ben de başvuru yapacağım ama hayvan hakları savunucularının dahil herkesin bu işin arkasında olması gerektiğini düşünüyorum çünkü sokakta pitbull gezmesi demek, sokaktaki her canlı için tehlike anlamına geliyor.

gülşenözcan

17.09.2020 13:06

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pitbull Beslemek Neden Hala Yasaklanmıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.