5.00 / 1 oy

Nereden Samuray Kılıcı (Katana) Bulabilirim?

Son dönemlerde uzak doğu kültürüne ve tarihçesine biraz merak sarmış olabilirim, özellikle de samurai (samuray) aksesuarları bana inanılmaz çekici gelmeye başladılar. Öyle şiddete falan eğilimi olan birisi de değilim ama aksesuarların zarafetine ve her bir detaylarındaki anlamlara sanırım fazla hayranlık besliyorum, amacım da zaten aksesuar olarak bir odanın duvarına  bu şekilde bir tasarım yapmak.

Samuray kılıcı (katana), yaklaşık 1000 yıllık tarihi olan bir kılıç türü ve gerçek katanaların keskinlikleri de gerçek üstü boyutlarda. Farklı boyutlarda olanlarına farklı isimler veriliyor ve katana da bu kılıçların en büyüklerine verilen isim, daha küçüklerine ise wakizashi adı veriliyor.

Gerçek bir katana almaya gücüm zaten yetmez, zaten yetecek olsa da gerçek katana nereden bulunur ve fiyatı nedir gerçekten hiçbir fikrim yok. Dünyada sayılı usta tarafından gerçek katana üretilebilmekte ve bir usta da hayatı boyunca toplam 15 kadar katana üretebikmekte. Ne derece bulunması güç bir sanat eseri olduğunu buradan hesapkayabilirsiniz, bir de zamansal değeri de olan bir katana için istenebilecek paraları açıkçası aklım almıyor.

Ben sadece aksesuar olarak evimin duvarına asabilecek bir katana arıyorum ve keskinliği gibi konularda ise bir beklentim yok. Arada keyif olsun diye mutfakta uçan elmaları ikiye bölmek isterim ama bu keyfi yaşamanın bedelinin fiyata yansımasının da sert olacağını tahmin ettiğim için şart da değil. Gerçek boyutlarında olması aksesuar olabilmesi için bence yeterli. Bir de paslanma gibi durumlar olmamasını isterim elbette. Böyle bir katanayı nereden kaça satın alabilirim bilgisi olan yazar arkadaşlar cevap yazabilirlerse iletişime geçmek isterim.

ahmet _49

03.01.2021 09:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 24 Haziran 2022 17:13
    0

    kullanmayacak bilince sahip olduktan sonra bence gayet şık bir ev aksesuarı, internette aratınca birkaç sitede sonuç çıkıyor ama kaliteli ile kalitesiz samuray kılıcı nasıl anlaşılır ayırt edebilecek kadar uzman değilim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Nereden Samuray Kılıcı (Katana) Bulabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.