5.00 / 1 oy

NBA 2K21'de Alley-Oop Nasıl Yapılır?

Bildiğim kadarıyla sitede NBA 2K20 oyunu hakkında en çok içerik giren kişiyim :) Oyunu 2020'de çok hesaplı bir fiyata satın almıştım ve aldığımdan beri de hayatımda hiçbir oyunu oynamadığım kadar da çok oynamış olabilirim. Bu süreçte de oyun hakkında birçok soru ve yazı paylaştım.

bkz: NBA 2K20'de Molaları İptal Etmek

bkz: NBA 2K20'de Serbest Atış Atarken Shot Meter Kayboldu

bkz: NBA 2K21 ile Mamba Forever Edition Arasındaki Farklar Neler?

bkz: NBA 2K20 ile NBA 2K21 Arasındaki Farklar Neler?

Bazı konularda sorduğum sorular da kendim cevapladığım için onları da ekledim bkz'lara. Bu yazıda da kendi adıma çok severek uyguladığım bir oyun özelliğinin nasıl yapılabileceğini paylaşmak istiyorum. Bu konuda internette çok sayıda soru gördüm ve NBA 2K20'de ve NBA 2K21'de alley-oop nasıl yapılır iki farklı şekilde anlatacağım. Oyunda pota altındaki bir takım oyuncusuna (bkz: Basketbol Pozisyonları ve Görevleri Nelerdir?) (mümkünse pivot ya da başka bir uzun olmalı yoksa turnike oluyor) alley-oop yaptığınızda kontrol direk o oyuncuya geçiyor ve şut tuşu (O tuşu) ile smaç basabiliyorsunuz. Ama oyunda alley-oop yapmanın daha güzel yolu ise panyadan kendinize pas vererek aley-oop ile smaç basmanız :) Her ikisi için de adım adım ne yapmanız gerektiğini yazıyorum.

Başka bir oyuncuya alley-oop asisti yapmak

Pota altında uzun bir oyuncunuz var ise iki kere üçgen tuşuna bastığınızda direk potaya doğru alley-oop pası vermiş oluyorsunuz. Top, asisti yapan oyuncudan çıktıktan sonra pota altına en yakındaki oyuncunun kontrolü size geçiyor ve O tuşu ile smaç basabiliyorsunuz. Ama uzaktaki oyuncular bu paslara genelde yetişemiyor ya da pota altında rakip oyuncuları varsa alley-oop pasını kapabiliyorlar.

 

Kendi kendine panyadan alley-oop pası vermek

Diyelim ki rakip atağında topu kaptınız ve fast-break yapıyorsunuz, top sizde ve rakip potada da kimse yok. Rakip potaya doğru koşarken 3 saniye çizgisine yaklaşırken iki kere üçgen tuşuna bastığınızda panyadan kendinize alley-oop pası olacak şekilde sektirerek smaç asisti yapmış oluyorsunuz ve devamımda da O tuşu ile smaç basabiliyorsunuz.

 

Ek ipucu: alley-oop taktiğini rakip alanda çok az süreniz kaldığı zamanlarda da uygulayabilirsiniz. Diyelim ki topu rakip alanda oyuna sokacaksınız, pivotunuzu pota altına getirin ve oyunu topa iki kere üçgene basarak sokun. Bu sayede 1 saniyenin altında smaç ile 2 sayı bulmak mümkün oluyor.

 

Not: Bu yazıyı kendi oynadığım NBA 2K20 için yazacaktım aslında ama artık 2021 oyununa geçme zamanı yaklaştığı için direk NBA 2K21 için yazdım.

Not 2: Tuşları Playstation 4 için yazdım ama diğer oyun konsollarında da karşılık gelen tuşları kullanabilirsiniz.

ilkercan

21.01.2021 00:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NBA 2K21'de Alley-Oop Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.