5.00 / 1 oy

Monopoly benzeri güzel kutu oyun tavsiyeleri

Grup aktiviteleri arasında en sevdiğim şey oyun oynamaktır. Film izlemek çok asosyal ve iletişimi kopartan bir faaliyet. Yemek yapmak ya da top oynamak da aşırı yorucu ve her zaman şartlar müsait olmuyor. Dolayısıyla birden fazla grup olarak (ya da tek tek) kutu oyunları geriye kalan en eğlenceli seçenek. Monopoly ile çok zaman geçirmiş ve inanılmaz güzel zamanlar geçirmiş birisi olarak acaba başka neler var diye merak ediyor insan. Benim son zamanlarda oynayarak çok beğendiğim bazı diğer oyunlar şunlar:

1. Tabu: Özellikle mor maymunu da kullanarak bir şeyler anlatmak çok eğlenceli. hem şans faktörü, hem eşinizi tanıma dereceniz ve çok alakasız bir kelime ile bambaşka kelimeleri buldurmaya çalışmanız çok eğlenceli. Çiftli kutu oyunlar arasında benim favorim.

2. Jenga: Kurması ve toplaması çok kolay, tamamen konsantrasyona ve el hassasiyetine bağlı, azıcık da fizikten moment bilgisi gerektiren mükemmel bir oyun. Her zevkli oyunun karmaşık olmasının şart olmadığının en güzel ispatı.

3. Risk: Aslında açık ara en favori oyunum ama oyunlar çok uzun sürdüğü için ve risk bilen bir ekiple toplanma imkanı her zaman olmadığı için zor tüketilen bir oyun gibi geliyor. Günün yarısı tek bir oyunla geçebilir ve bitiremediğiniz eller sinir bozucu olacaktır.

4. Settlers of Catan: Türkiye'de nedense uzun yıllardır olmayan ama dünyada en sevilen kutu oyunlardan birisi. Adanın hakimi olabilmek için en iyi stratejiyi geliştirmek zorundasınız, üretim yapılacak araziler için de zar atılır. Dolayısıyla hem şans hem de strateji konusunda bence en kaliteli oyunlardan birisi.

5. Scrabble: kelime dağarcığınızı kullanarak en eğlenceli zaman geçireceğiniz oyun. Arada sıkışınca yoktan kelime icat etmeye çalışmak da işin daha eğlenceli kısmı oluyor :)

Denenebilecek diğer oyunlar: Trivial Pursuit, Axis and Allies ve Scattergories. Deneme fırsatı bulursam bunları da merak ediyorum.

kizil_elma

16.10.2019 13:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Monopoly benzeri güzel kutu oyun tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.