5.00 / 1 oy

NBA 2K20 ile NBA 2K21 Arasındaki Farklar Neler?

NBA 2K21 oyunu, NBA 2K serisinin son çıkan oyunu ve çıkış fiyatları da PS Store'da aşağıdaki gibi:

NBA 2K21: 499 TL

NBA 2K21 Mamba Forever Edition: 799 TL

NBA 2K20'yi çok kere oynamış birisi olarak artık daha neyi geliştirebilirler ki diyordum çünkü koçların mimiklerinden seyircilerin hareketlerine kadar inanılmaz bir atmosfer var zaten oyunda. Oyunu ilk açtığınızda uzun bir süre herhangi bir tuşa basmazsanız oyun demo moduna giriyor ve bilgisayar bilgisatara karşı maç yapıyor, bu maçı bile gerçek NBA maçı gibi izlediğim zaman oldu, o kadar gerçekçi. Bir de NBA takımlarının all star kadroları ve her 10 yıllık jenerasyonun yıldızlar karmalarının da oyunda olması oyunu tam anamıyla tüketebilmenizi imkansız hale getiriyordu. 

NBA 2K20'yi indirime girdiği dönemde çok hesaplı bir fiyata satın almıştım, aldığımdan beri en çok oynadığım oyun da bu oldu. NBA 2K21 de çıktı ve aralarında ciddi bir fark var mı, 500 TL verip NBA 2K21 almaya değer mi diye hem NBA 2K21'in demosunu indirdim, hem de internette ve youtube'da ne kadar inceleme varsa tümünü izledim ve okudum. Benim gibi NBA 2K21 alıp almama konusunda kararsız olanlar için iki oyun arasındaki farklılıklar şu şekilde:

NBA 2K21'deki geliştirmeleri birkaç grupta değerlendirebiliriz: grafiksel geliştirmeler, performans, yeni modlar ve oynanabilirlikteki iyileştirmeler.

MyCareer modu, MyTeam modu, MyGM modu ve MyLeague modu zaten NBA 2K20'de vardı. Bu modlar NBA 2K21'de de varlıklarını koruyorlar. Ancak tüm modlarda geliştirmeler mevcut.

Grafiksel olarak internette paylaşılan görsellerde de her iki oyunun arasındaki detaylar görülebilir. NBA 2K21'de oyuncuların maçın ilerleyen dakikalarında yüzlerinden akan teri bile rahatlıkla görmek mümkün. Her gelişmeyi gördükten sonra seneye kesin geliştirecek bir şey bulamayacaklar diyorum (geçmiş fifa serilerinde de söylerdim) ama yine buluyorlar :)

NBA 2K21'in NBA 2K20'den en önemli farkı ise, çıkacak olan yeni konsollar (playstation 5 ve xbox series x) için de hazır olması. Bu da performans ve grafiksel olarak işlemci ve ekran kartının nimetlerinden daha iyi yararlanacağı anlamına geliyor.

Sonuç olarak NBA 2K21 kesinlikle inanılmaz bir oyun olmuş. Ama zaten NBA 2K20'ye sahip olan birisi için bence 500 TL ödeyerek bu oyunu almak çok anlamlı olmayacaktır. Kendi adıma birkaç ay daha NBA 2K20 oynamayı ve NBA 2K21 200 TL'nin altı bir fiyata inince de NBA 2K21 almayı düşünüyorum. Ama NBA 2K20 bende olmasaydı ve bir arkadaşımda NBA 2K21 oynamış olsaydım gözümü karartabilirdim belki :)

ilkercan

18.09.2020 00:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NBA 2K20 ile NBA 2K21 Arasındaki Farklar Neler?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.