5.00 / 1 oy

NBA 2K20'de Serbest Atış Atarken Shot Meter Kayboldu

Bir süredir farkında olduğum ama çok da rahatsız etmediği için değiştiremediğim bir gariplik yaşıyorum NBA 2K20'de. İki farklı playstation kolu ile iki farklı playstation hesabı var konsolda ve birisinde serbest atış atarken shotmeter (şut barı desem de belki anlaşılabilir) görünüyorken diğerinde ise hiç görünmüyor. Barı görmeden yeşil de yakamıyorum ama açıkçası garip bir şekilde de serbest atış başarı oranım arttı diyebilirim. Serbest atış dışında attığım tüm ikilik ve üçlük şutlarda ise shotmeter görünüyor ve çalışıyor da.

Oyun kontrolleri arasında shot meter seçeneğini buldum ve By Hands With Splash ve By Hands With Splat seçeneklerini ve el yerine ayak kısmında çıkan bar seçeneklerini denedim ama bu ayarlar tüm shot meter ayarlarını değiştiriyor ve sadece serbest atışlar için bu barı nasıl açabileceğimi bulamadım. Birkaç ay daha NBA 2K21'in fiyatı düşünceye kadar NBA 2K20 ile idare edeceğim için çok da sorun değil ama bilen varsa bu barı nasıl tekrar serbest atışlarda da görünür yapabileceğimi söyleyebilirse sevinirim.

ilkercan

30.10.2020 09:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 7 Ocak 2021 00:19
    14

    Çok zaman sonra bu problemin çözümünü buldum. Aylardır controller settings altında shot meter menüsü altında yok hands with splash yok feet with splat değiştirip neden düzelmiyor deyip duruyordum. Meğerse bir shot timing özelliğini shots and layups olarak değiştirmek gerekiyormuş.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NBA 2K20'de Serbest Atış Atarken Shot Meter Kayboldu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.