5.00 / 1 oy

NBA 2K20'de Molaları İptal Etmek

NBA 2K20, benim için muhtemelen parasının karşılığını en çok vermiş PS4 oyunudur :) Oyunu zaten devasa bir indirimle çok komik bir paraya satın almıştım, aldığımdan beridir de açık ara en fazla oynadığım oyun oldu. NBA 2K21 daha da başarılı bir oyun, ama önceden de dediğim gibi birkaç ay daha bekler ve 100 TL fiyat seviyelerine inerse alırım. İnmezse bu oyundan zaten yeterince keyif alıyorum :) NBA 2K21 oyunu hakkında da demo sürümünden edindiğim izlenimlerle bir şeyler yazmıştım burada:

bkz: NBA 2K21 ile Mamba Forever Edition Arasındaki Farklar Neler?

bkz: NBA 2K20 ile NBA 2K21 Arasındaki Farklar Neler?

Oyunu özellikle birisi ile oynarken inanılmaz çekişmeler ve kıran kırana maçlar oluyor, ama en olmadık zamanlarda araya timeout (mola) giriyor ve gereksiz yere soğumuş oluyorsunuz. Ayrıca molalarda da ön animasyonlar ve sonrasında bench'e giden takım falan derken geri sayan saniye 58 olmadan oyuna tekrar dönemiyorsunuz. Sonuç olarak molalar keşke hiç olmasa, maç başı belki 2-3 dakika kazanmış olunacak. Molayı kendimiz alsak hadi yine bir derece, ama molaları da otomatik olarak oyun alıyor.

NBA 2K20'de maç ortasındaki otomatik molaları iptal etmenin bir yolunu bilen ya da bulan varsa lütfen nasıl yapılabileceğini buraya da yazabilir mi?

Oyun hakkında daha önce açtığım bazı soru başlıkları için;

bkz: NBA 2K20'de maçı tekrar nasıl izleyebilirim?

bkz: NBA 2K20'de Serbest Atış Atarken Shot Meter Kayboldu

bkz: NBA 2K20 tek konsolda iki kişi oynanabiliyor mu?

bkz: Playstation 4 için NBA 2K20 Tuşları Nelerdir?

ilkercan

25.12.2020 01:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Ocak 2021 02:09
    26

    Yine kendi sorumun cevabını kendim bulmuş oldum, buradan paylaşayım da herkese faydası olsun :)

    Not: Bu şekilde maç yapaken otomatik molaları (auto timeout) iptal etmiş oluyorsunuz, manuel olarak yine mola alabiliyorsunuz maç içinde.

    Settings -> Coach Settings -> Timeout ayarını Auto olarak bıraktığınızda (default değer bu) maç esnasında otomatik olarak molalar alınıyor. Bu değeri manuel yapmanız gerekiyor. Oyuncu değişikliklerini de manuel olarak yapmak için aynı menüden Substitution ayarını manual olarak değiştirebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NBA 2K20'de Molaları İptal Etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.