5.00 / 1 oy

Musluğu Sol Tarafta Olan Lavabo Bataryası

Yıllar önce evime aldığım lavabo bataryasını, altındaki eski su hortumunun çürümesi ve artık su kaçırması sebebiyle atmak durumunda kaldım. Eski boyutta batarya hortumları artık bulunmuyormuş ve değiştirmem gerekiyormuş. Yıllardan beri kullanmaya alıştığım şekliyle bu bataryanın musluğu açıp kapattığım kısmı sol taraftaydı, ama tüm yeni modellerde bu muslek açma kapatma kısmı ya bataryanın üstüne, ya da sağ tarafına alınmış!

Allah başka dert vermesin diyenlere amin diyorum ama her pis işimi sol elimle yapan bir adamım ben. Herkesin dokunduğu lavabo musluğunu sol elle açarım mesela, tokalaşırken de herkesin tersine geldiğini bile bile sol elimle tokalaşırım, asansörün düğmesine de sol elle basarım. Bu sayede sağ elim hep temizdir ve bir şeyi mesela tutup yiyeceksem sağ elimin hep temiz olduğunu bilirim. Ama sol tarafta musluğu olan bir lavabo bataryası bulamadığım için mecburen satın aldığım bataryada sağ taraftaki musluğu sol elimle açmak zorunda kalıyorum mecburen. Musluğu sol tarafa almak mümkün değilmiş, bu yüzden musluğu sol tarafta olan bir batarya arıyorum. Gören bilen varsa link atabilirse çok sevinirim.

karagöz

01.09.2020 07:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Ekim 2020 23:44
    1

    hiç fark etmemiştim, bakınca internetten ben de göremedim. demek ki endüstriyel standart olarak hep musluğu açma yerinin sağ tarafta olması gibi bir kural var..

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Musluğu Sol Tarafta Olan Lavabo Bataryası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.