5.00 / 1 oy

Depozitolu Akü Nereye Verilir?

UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) Akü Değişimi Nasıl Yapılır? yazısındaki gibi evdeki eski UPS kesintisiz güç kaynağının aküsünü söktüm ve yeni bir akü sipariş ederek taktım ve mutlu mesut kullanıyorum. Ama içinden çıkan eski aküyü nereye teslim etmem gerektiği konusunda halen bir bilgi edinemediğim için odamda tutmaya devam ediyorum. Akülerin çöpe atılmaması gerektiği konusunda bilgi sahibiyim ama batarya atık merkezi ya da akü teslim bölgesi gibi bir yer de bulamadım.

Akünün üzerini okuyunca tümaküder depozitoludur. geri kazanılır. firma kod no: xx gibi bir uyarı gördüm ve akünün depozitolu olduğunu fark ettim. Bir tutar beklentim yok ama bu aküyü teslim ederek geri dönüşüme kazandırabileceğim bir imkan var demek ki. Peki nereye götürmeliyim ve teslim etmeliyim bilgisi olan var mı?

depozitolu akü

A.Akbaş

19.11.2020 22:19

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 4 Kasım 2021 01:26
    3

    keşke herkes bu bilinçte olsa ama maalesef aküleri ve pilleri halen çöp kutularına atmaya devam ediyor insanlar.. bu konuda kamu spotu gibi bir çalışma yapılmalı bence bilinçlendirme kampanyaları düzenlemek için.

  • 18 Haziran 2022 08:36
    0

    akü de diğer piller ve bataryalar gibi çöpe atılmaması çok önemli olan enerji saklama elemanlarından birisi. akü gibi ağır bir malzemeyi taşıma özeni gösterip de doğru yere teslim eden kişilere kendi adıma teşekkürlerimi sunarım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Depozitolu Akü Nereye Verilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.