5.00 / 1 oy

Moodle'da Öğrenci Listelerini Dışa Aktarmak (Export Etmek)

Moodle sistemlerinde öğrenci listelerinin altında excel'e aktar ya da export seçeneği birçok sürümde bulunmuyor. Ödev ve sınav notlarını da genel öğrenci listesine teker teker yazmak çok anlamlı olmayacağı için bir yerlerde bu listeleri dışarı aktarma seçeneği olmak zorundadır diye araştırdım ve nihayet buldum. Not verme döneminde benzer sıkıntılar yaşayan eğitmenler de vardır diye düşünerek moodle sistemlerinde öğrenci listelerini ve sistemdeki sınav ve ödev notlarını nasıl excel'e tek seferde export edebileceklerini adım adım gösteriyorum.

1. Moodle'a yetkili rolü ile giriş yapın. Bu rol muhtemelen eğitmen ya da öğretmen gibi bir roldür. (Kendi hesabınızla giriş yapın, listeyi dışa aktarmaya yetkiniz varsa zaten notlar seçeneği görünür olur)

2. Sistemden excel'e öğrenci notları export edilmek istenen derse girin ve altındaki notlar butonuna basarak notlar sayfasına giriş yapın

moodle notlar

3. Notlar sayfasında üstteki menüde dışa ver (export ya da dışa aktar olarak da geçebilir) linkine tıklayın

moodle export

4. Açılan sayfada excel'e aktaracağınız notların (ödev, sınav gibi) listesi görünür ve istediğiniz notlarınızı tek seferde excel'e sütunlar halinde eklemeniz sağlanır. En Alttaki indir (download) butonuna tıkladığınızda da öğrenci listesi ve tüm notlar tek seferde excel formatında indirilmiş olur.

Öz Hakiki Bumblebee

12.01.2021 00:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Moodle'da Öğrenci Listelerini Dışa Aktarmak (Export Etmek)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.