5.00 / 1 oy

Telefon Kameralarını Puanlayan ve Karşılaştıran Site Önerisi

Telefon üreticileri, kendi kameralarının nasıl mükemmel çekimler yaptığını ve bir önceki jenerasyonundaki kameralardan nasıl üstün olduklarını sürekli reklamlarında göstermeye çalışıyorlar. Malum ktü diyen birisi elbette olmadığı için ve benchmark sitelerinin bir çoğunun perde arkasında bazı markalara ait olduğunu tahmin ettiğim için tarafsız ve sonuçlarına güvenilir bir kamera puanlama ve karşılaştırma sitesi araştırdım. Bu konuda hem telefon kameralarını, hem de DSLR lenslerini değerlendiren bir platform buldum, gerçi muhtemelen popüler de bir platformmuş ama en azından ben yeni keşfettim :)

DXOMARK (dxomark.com) sitesi, telefonları ve kameraları çeşitli nitelikleri özelinde test eden ve sonuçlarını da puanlama/karşılaştırma şeklinde sunan bir platform. Anasayfasında da birçok farklı cihazın puanlarını ve sıralamalarını görebiliyorsunuz.

dxomark rankings

Eğer kamerası ya da ekran kalitesi için yeni bir telefon ya da kamera almayı planlıyorsanız ya da ev için kablosuz bir ses sistemi satın almayı planlıyorsanız ekran/lens/ses gibi özellikleri konusunda yapılmış testleri ve rakipleri ile karşılaştırmasını incelemek için satın almadan önce dxomark'a bakmanızı öneriyorum.

Mustafa.Tekin

20.11.2020 12:59

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefon Kameralarını Puanlayan ve Karşılaştıran Site Önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.