5.00 / 1 oy

MHRS üzerinden endokrinoloji bölümüne neden randevu alamıyorum?

Devlet hastanesinden endokrinoloji bölümüne randevu almak istiyorum çünkü troid bezlerim olması gerektiği gibi çalışmıyor. Her gün düzenli kullandığım ilacım da bitmek üzere tekrar aynı doz mu almam lazım yoksa düşürülüp yükseltilmesi gerekir dozun bilemediğim için doktorun görmesi gerekir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden endokrinoloji olarak randevu almak istedim fakat "Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları polikliniğinin tıpta ileri uzmanlık gerektiren poliklinik olması sebebiyle dahiliye ya da endokrinoloji uzmanı tarafından yeşil listeye eklenmemesi durumunda hastanın kendisinin Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları bölümünden randevu alamayacağı uyarısı verildi. 

Derdimi Alo 182’de çalışan kişilere anlatabilirim umudu ile telefonla randevu için aradım. Yine aynı cevabı aldım. Ama ben zaten düzenli doktora giden ve guatr hastası biri olarak düzenli olarak her gün ilaç kullanan biriyim. Bu durumun sistemde kayıtlı olması gerekmez mi? Ben şimdi nereden ve nasıl randevu alabilirim? Hastaneye gitsem eminin randevusuz hasta kabul etmiyoruz diyerek beni geri gönderecekler. Özel hastaneye gitmek için de şu an bütçem uygun değil. Yardımcı olabilecek yol gösterecek biri var mı?

ercan ongun

28.12.2020 23:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MHRS üzerinden endokrinoloji bölümüne neden randevu alamıyorum?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.