5.00 / 1 oy

MHRS'den nasıl randevu alınır?

Devlet hastanelerinde randevu almak için online sisteme geçildiğinden beri hastanelerdeki kalabalık bir nevi de olsa rahatlamış durumda. Özellikle yeni nesil belki online sisteme daha rahat alıştı fakat hala annelerimiz babalarımız eski usül hastaneye giderek randevu almaya çalıştığı için bazen hastane kapısından geri dönmek zorunda kalabiliyorlar çünkü bazı hastaneler randevusuz hasta kabulüne çok katı bir şekilde karşı ve hiçbir suretle aradan hasta kabul etmiyor özellikle bu pandemi sürecinde.
 
MHRS sistemi hakkında MHRS ne demek? yazımda bahsetmiştim. Burada ise sistemin nasıl çalıştığı ve MHRS’den online olarak nasıl randevu alabileceğinize dair bilgi vereceğim. Öncelikle internet tarayıcınızınadres çubuğuna https://mhrs.gov.tr/ adresini yazın. Ekranın sağ üst köşesinde “Randevu al” ve “e-nabız” seçeneklerini göreceksiniz. 
 
mhrs cepten randevu hatırlarma
 
“Randevu al” seçeneğine tıkladığınız zaman eğer sisteme girmek için üyelik oluşturmadıysanız e-devlet üzerinden giriş yap seçeneğine tıklayarak e-devlet’e girer gibi MHRS sistemine girebilirsiniz. E-devlet üzerinden  giriş yapmak için TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Aslında birçok kamu kuruluşu sitesine giriş yaparken artık e-devlet üzerinden girebildiğiniz için şifrenizi unutmamanız yeterli.
 
MHRS’ye giriş yaptıktan sonra anasayfada “aile hekimi randevusu” ve “hastane randevusu” seçeneklerini göreceksiniz. Eğer direkt bir branş doktorundan randevu alacaksanız “hastane randevusu” al seçeneğini tıklayınız. “Hastane randevusu” seçeneğini tıkladığınızda da “genel arama” ve konuma göre arama seçeneklerini göreceksiniz.
 
hastane randevusu seç
 
Burada “genel arama”yı seçerek istediğiniz il, ilçe, branş, hastane ve hekimden istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz. 
 
randavu ara
 
Özetlersem, MHRS’den istediğiniz hastane ve doktordan randevu alabilmek için 3 yol deneyebilirsiniz.
 
 1. MHRS’nin kendi internet sayfası üzerinden
 
 2. E-devlet’in internet sayfasına giriş yaparak
 
 3. E-nabız’ın intenet sayfasına girerek
 
Ayrıca telefon uygulaması aracılığyla da MHRS’ye giriş yapıp hekim randevusu alabilirsiniz. 

mstkmstk

04.01.2021 23:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MHRS'den nasıl randevu alınır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.