5.00 / 1 oy

Metallica'nın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

Sitede yeni albüm haberlerini veren kişilerden birisi olarak bu haberi vermekten de yine mutluluk duyuyorum,

Yakın zamanda çıkacak bazı diğer albümler için eklenen yazılar da:

bkz: Liquid Tension Experiment 3 Albümü Ne Zaman Çıkacak?

bkz: Asia Minor'ın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

bkz: Pentagram'ın yeni albümü ne zaman çıkacak? (bu benden değil ama yazar arkadaşa da selam olsun)

Metallica Black albümünden sonra bitti yeaa diyen arkadaşlardan birisi olsam da 2016 yılında çıkarttıkları Hardwired... to Self-Destruct albümünden sonra tamam bitmemiş de olabilirler demiştim, 80'lerdeki albümleri kadar sert ya da Kill'em All albümü kadar trash metal olamasa da hem modern, hem de yeterince sert riffler içeren bence başarılı bir albümdü.

Bildiğiniz gibi bu ölçekte global marka değeri taşıyan müzik gruplarının albüm çalışmaları başlarken reklam kampanyaları da yavaştan bilinçli olarak başlatılır, beklenti en üst seviyeye çıkartılır ve albüm satışlarının da bu ilgiden nasibini alması amaçlanır. Artık albüm satın almak diye bir şey yok, hatta bir süredir konser bile yok ama gruplar da youtube ve spotify gibi eser sahibine telif ödeyen platformlardan bir şekilde yine gelir elde etmeye devam ediyorlar. Pandemi döneminde bunca grup stüdyoya kapanmış harıl harıl beste ve albüm çalışmaları yapıyorken Metallica da neyse ki bu modaya ayak uydurmuş olacak ki yabancı müzik sitelerine grubun davulcusu Lars Ulrich'in yeni albüm hakkındaki açıklamaları da reklam kampanyalarının başlangıcını belli eder şekilde düşmeye başladı.

Lars Ulrich, 2021 yılı içinde çıkartmayı umdukları yeni albümlerinin şimdiye kadar gelmiş geçmiş en sert Metallica albümü olacağını söylemiş, ne kadar olur olmaz bilemem ama Metallica olarak olmaları gereken şeyin ne olduğunu hatırladıkları için kendi adıma bir Metallica fanı olarak mutlu olduğumu söyleyebilirim. Rock da dinleriz yeri geldiğinde slow müzikler de, ama her grubun bir sound'u ve kimliği olmalı ve bu kimliğini de korumalı diye düşünüyorum. Adın da Metallica ise zaten duruşunun belli ve stabil olması lazım.

Merak uyandıran röportajlar gelmeye başladığına göre yakında youtube kanallarına parçalarının kısa teaser'larını da yüklemeye başlar hacılar, merakla bekliyoruz. Darısı da Iron Maiden'ın başına olsun :)

Sitede gördüğüm bazı diğer Metallica içerikleri için;

bkz: Metallica S&M 2 Albümünü Yayınlıyor

bkz: Metallica'nın en güzel parçası hangisi?

AchelousGameDev

04.01.2021 19:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Şubat 2022 21:25
    2

    geçenlerde lars ulrich'in bir sonraki metallica albümü için gelmiş geçmiş en sert metallica albümü olacak açıklamasını okudum. yine bir st. anger fiyaskosu gelmez umarım

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Metallica'nın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.