5.00 / 1 oy

Asia Minor'ın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

Öncelikle Asia Minor grubunu bilmiyorsanız ve progressive rock tarzı müziklerden keyif alıyorsanız çok şey kaçırdığınızı söylemem gerekiyor. Asia Minor, 1976'da Fransa'da kurulan ve grup üyelerinin de Türk ve Fransız olduğu bir progressive rock grubu. Grubun sadece iki albümü bulunuyor (Crosing The Line (1979) ve Between Flesh And Divine (1980)) ve albümlerinde de Camel, Jethro Tull ve King Crimson esinlenmelerini fark etmek mümkün. Müzikalite açısından Türkiye'de progressive müzik icra birkaç gruptan birisi olduğunu söyleyebilirim, diğer gruplar için de yine albüm çıkartma hazırlığı yapan Nemrud (bkz: Nemrud'un Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?) ve Nekropsi de dinlenmesi gereken diğer gruplar.

Grubun 2020 yılında (tam 40 yıl sonra) yeni bir albüm çıkartacağını öğrendiğimde çok sevinmiştim, her ne kadar Asia Minor grubunu çok bilen kişi olmasa da eski youtube videolarındaki yorumlardan da benim gibi eski fanların bu habere çok sevindiklerini görünce ben de çok mutlu olmuştum. Yeni albümün kısa bir tanıtım teaser'ı ve görseli (points of liberation) youtube'da paylaşılmış ve yine oldukça kaliteli bir albüm bizleri bekliyor gibi görünüyor. Albümün çıkış tarihi konusunda grup üyelerinden bir açıklama görmedim ama artık 2021'in ilk çeyreğinde çıkacağını tahmin ediyorum.

Not: Between Flesh And Divine albümünü Spotify'dan bulmak mümkün, Crosing The Line albümü de Youtube üzerinden dinlenebilir.

AchelousGameDev

17.12.2020 15:30

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Şubat 2021 08:21
    9

    Albüm Points of Liberation adıyla yayınlandı ancak Spotify gibi dijital platformlarda yok, umarım yakında gelir.

    Not: Dijital olarak şuradan satışa çıkartmışlar: asiaminor-ams.bandcamp.com

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Asia Minor'ın Yeni Albümü Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.