5.00 / 1 oy

Metaculus Nedir?

Metaculus, benim yeni keşfettiğim ama aslında uzun zamandır da yayında olan bir internet sitesiymiş. metaculus.com adresinden girebileceğiniz siteyi ilginç kılan fikir ise, insanların gelecek konusundaki tahminlerini paylaştıkları bir platform olması ve bugün için de sitede yer alan çok başarılı tahminler var.

Sitedeki geçniş tahminlere bakınca Ekon Musk ve Bitcoin gibi bugün için bize çok uzak ihtimal gelen öngörülerin o zamanlar sayılı kişi tarafından başarıyla yapılabildiğini görebilmek mümkün. Site uzun zamandır yayında olduğu için de haliyle çok farklı konularda başarılı ve başarısız çok sayıda tahmin var birikmiş.

Bugün de gelecekte gerçekleşeceği öngörülen çeşitli olaylar hakkında yazılmış çok sayıda ömgörü ve projeksiyonu yine metaculus.com adresinin Questions sekmesinden görebilmek mümkün. İnsanlığın aya gidişi, gelecek seçim görüşleri ya da finansal piyasaların geleceği gibi konularda öngörüleri ve ne kadarının desteklendiğini ve tuttuğunu takip edebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Homo Economicus Nedir?

bkz: Varyans Nedir?

bkz: Etajer Nedir?

bkz: Ücretli Sahiplendirme Nedir ve Nasıl Oluyor?

bkz: Subasman Nedir?

bkz: Portafilter nedir ve nasıl kullanılır?

erdalref

12.05.2021 21:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Metaculus Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.