5.00 / 1 oy

Philips HR2546/00 Daily Collection ProMix El Blenderi Seti 700 W incelemesi

Blender seti bir mutfağın olmazsa olmazı. Tek başınıza yaşasanız ya da kalabalık bir aileye sahip olmanız sadece bu ürünün içine girecek malzeme miktarının değişmesine sebep olacak, ürün fonksiyonunu etkilemeyecektir. Uzun sürelerce kullanılacak bir ürün olması da seçeceğiniz marka ve modeli iyi araştırmanızı gerektirmekte. Ben de bu şekilde uzun bir süre araştırma sonucu Philips markasının da bir çok farklı ürününü kullanmam ve kalitesine güvenmem neticesinde en son Philips HR2546/00 Daily Collection ProMix El Blenderi Seti 700 W almaya karar verdim. 

Ürünü meraklı bekleyişim sonrasında elime ulaştığında bir heyecan açtım ve öncelikli ihtiyacım olan doğrayıcının aparatlarını yerleştirdiğimde daha çalıştırmadan hayal kırıklığına uğradım çünkü kapağında kilit mekanızması yok ve sanki emanet duruyormuş hissi veriyor. Açıkçası ipli doğrayıcılarda bile kapağı gövde haznesi üzerine oturttuğunuzda ve kapağı çevirdiğinizde kapağın yerinden oynamadığını görüyorsunuz. Philips'in bu ürününde böyle bir özellik yok ne yazık ki.

Bir diğer dezavantajı motor ile gövde haznesinin arasında malzemelerin çırpılırken sıçramasını önleyici bir koruma aparatının bulunmaması. Bu durumda malzemeleri doğradıktan sonra motor kısmına yapışanları temizlemeniz inanılmaz zor oluyor. Su ile yıkasanız olmaz, ıslak bez ile de ne zamana kadar temizleyebilirsiniz. Temizlediğiniz yer ne kadar sağlıklı temizlenmiş olur!?

Yine benim gövde haznesinin cam olmasını isteyenleri tatmin etmeyecek bir ürün çünkü sert plastikten yapılmış. Gerçi artık cam hazneli doğrayıcı bulmak çok zor. Ben de bu sebeple pes edip plastik olsun demiştim fakat 600 TL - 700 TL verip oyuncak gibi bir ürün elinize geçince insan pişman oluyor. 

El blenderı kullanışlı çorba karıştırırken etrafa sıçratmıyor çünkü bıçakların etrafını metal gövde ile kapatmışlar. El mikseri de başarılı fakat ucundaki metal karıştırıcı aparatların çıkmaması hem yıkamayı zorlaştırıyor hem de ürünü muhafaza ederken gereksiz yer kaplıyor. 

Uyarı: Ürünü satan sitelerin çoğunda ölçme kabı da görsel arasında yer alıyor fakat ölçme kabı Philips HR2546/00 kodlu ürün için değil bir alt model olan Philips HR2534/00 kodlu ürün için veriliyor. 

philips blenderphilips blender setphilips blender seti

jiyan19

18.11.2020 01:10

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Philips HR2546/00 Daily Collection ProMix El Blenderi Seti 700 W incelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.